KNF: Dom Maklerski Pekao zniknie z listy ostrzeżeń publicznych?

Z rynku

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował we wtorek, że na liście ostrzeżeń publicznych KNF dodana została wzmianka dotycząca podmiotu Dom Maklerski Pekao - wyodrębniona jednostka organizacyjna Banku Polska Kasa Opieki S.A.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował we wtorek, że na liście ostrzeżeń publicznych KNF dodana została wzmianka dotycząca podmiotu Dom Maklerski Pekao - wyodrębniona jednostka organizacyjna Banku Polska Kasa Opieki S.A.

Na liście ostrzeżeń publicznych #KNF pojawiła się nowa wzmianka o #DomMaklerskiPekao #ListaOstrzeżeńPublicznychKNF #Pekao @uknf @BankPekaoSA

Podmiot ten trafił na listę ostrzeżeń publicznych KNF pod koniec 2016 roku za to, że cztery lata wcześniej (co najmniej od stycznia 2012 r. do kwietnia 2012 r.) wykonywał czynności doradztwa inwestycyjnego bez zezwoleń Komisji Nadzoru Finansowego.Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

KNF może wykreślić podmiot z "czarnej listy"

Na liście ostrzeżeń publicznych we wpisie o DM Pekao we wtorek dodana została następująca wzmianka: „W dniu 27 listopada 2017 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie wydał prawomocne postanowienie o utrzymaniu w mocy postanowienia Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie o umorzeniu postępowania.”W odpowiedzi na pytanie, czy wzmianka dotycząca DM Pekao może oznaczać, że podmiot ten zniknie z "czarnej listy", rzecznik KNF poinformował, że "zgodnie z art. 6b ust. 7 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym Komisja usuwa informację zamieszczoną na liście ostrzeżeń publicznych KNF w przypadku prawomocnej odmowy wszczęcia postępowania przygotowawczego, prawomocnego umorzenia postępowania przygotowawczego albo wydania przez sąd prawomocnego orzeczenia kończącego postępowanie karne innego niż wyrok skazujący lub wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne, na pisemny wniosek podmiotu, w związku z działalnością którego zostało złożone zawiadomienie".Jak z kolei poinformował Bank Pekao SA na Twitterze, "DM Pekao zapewne zniknie z listy ostrzeżeń KNF".

Źródło: KNF

 
Udostępnij artykuł: