KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Bio Planet

Gospodarka

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Bio Planet w związku z ofertą publiczną nie więcej niż 902.000 akcji - podała spółka w komunikacie.

Budynek KNF - Komisji Nadzoru Finansowego
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Bio Planet w związku z ofertą publiczną nie więcej niż 902.000 akcji - podała spółka w komunikacie.

Oferta dotoczyć ma sprzedaży nie więcej niż 702.000 istniejących akcji zwykłych spółki zbywanych przez Organic Farma Zdrowia oraz subskrypcji do 200.000 nowo emitowanych akcji zwykłych serii D.

Organic Farma Zdrowia w odrębnym komunikacie podał, że inwestycja spółki w 2008 roku w Bio Planet była z założenia inwestycją długoterminową.

Czytaj także: KNF zatwierdziła prospekt PolTreg; spółka biotechnologiczna chce pozyskać z emisji ok. 130 mln zł brutto >>>

Obecne podniesienie przez Bio Planet kapitału i przejście z rynku NewConnect na GPW jest w ocenie Spółki odpowiednim momentem na realizację zysku z tej inwestycji.

- podał Organic Farma Zdrowia.

"Pozyskane przez Spółkę w wyniku zbycia Akcji Sprzedawanych środki zostaną przeznaczone na zmniejszenie zobowiązań finansowych i nowe inwestycje" - dodał.

Czytaj także: Producent gier wideo Big Cheese Studio szykuje się do giełdowego debiutu, KNF zatwierdziła prospekt >>>

W czerwcu ZWZ Bio Planet zdecydowało o emisji do 200 tys. akcji z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Spółka podawała, że chce w drugim półroczu przenieść notowania z rynku NewConnect na główny parkiet.

Bio Planet działa na rynku konfekcjonowania i dystrybucji żywności ekologicznej. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: