KNF zatwierdziła prospekty emisyjne Kruka i Echo Investment

Gospodarka

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny V Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 500 mln zł, a także prospekt emisyjny III Programu Emisji Obligacji Echo Investment o łącznej wartości nominalnej do 400 mln zł, poinformowała Komisja.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny V Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 500 mln zł, a także prospekt emisyjny III Programu Emisji Obligacji Echo Investment o łącznej wartości nominalnej do 400 mln zł, poinformowała Komisja.

#KNF zatwierdziła prospekt emisyjny V Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 500 mln zł #KRUK #obligacje @kruk_sa

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny: Kruk S.A. sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji, emitowanych w ramach V Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 500 mln zł (oferującymi są: Dom Maklerski BDM SA, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna – Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie i Dom Maklerski mBanku)" - czytamy w komunikacie.Zarząd Kruka na początku grudnia ub.r. podjął uchwałę w sprawie ustalenia V Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 500 mln zł, w ramach którego spółka może emitować obligacje publiczne w złotych lub w euro.Emisje poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach programu będą realizowane w terminie 12 miesięcy od dnia jego zatwierdzenia przez KNF, jak podała spółka w grudniu.

"Z upoważnienia KNF zatwierdzono prospekt emisyjny Echo Investment, sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji, emitowanych w ramach III Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 400 mln złotych (oferującym jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna – Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie)" - czytamy w drugim komunikacie.

Echo zamierza wyemitować obligacje o wartości do 450 mln zł w 2018 r.

Wiceprezes Maciej Drozd informował w marcu br., że Echo zamierza wyemitować obligacje o wartości do 450 mln zł w 2018 r. - ok. 300 mln zł dla inwestorów indywidualnych, a do 150 mln zł - dla instytucji.W 2017 r. spółka uplasowała obligacje na 300 mln zł dla inwestorów indywidualnych i na 305 mln zł dla instytucjonalnych.Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: