KNF zrealizuje projekt współpracy bliźniaczej z Narodowym Bankiem Gruzji

Gospodarka

Logo KNF
Źródło: Materiały prasowe

Delegatura Unii Europejskiej dla Gruzji notyfikowała podpisanie przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) umowy współpracy bliźniaczej (twinning) na rzecz Narodowego Banku Gruzji "Wzmocnienie zdolności Narodowego Banku Gruzji" w obszarze usług bankowych i płatniczych zgodnie ze standardami UE.

Delegatura Unii Europejskiej dla Gruzji notyfikowała podpisanie przez @uknf umowy współpracy bliźniaczej (twinning) na rzecz Narodowego Banku Gruzji #KNF #Gruzja

“Będzie to już czwarty projekt współpracy bliźniaczej realizowany przez polski organ nadzoru finansowego i ponownie w państwie uznanym za priorytetowe dla polityki zagranicznej RP. Projekt zakłada realizację działań eksperckich w ramach przyznanego przez Komisję Europejską grantu w wysokości 1 750 000 euro w okresie od marca 2019 r. do lutego 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

Tematyka działań projektowych obejmuje dwa komponenty dotyczące dostosowania prawodawstwa gruzińskiego do standardów zgodnych z unijnym dorobkiem prawnym – odpowiednio w sektorze bankowym oraz w obszarze usług płatniczych, wyjaśniono.

KNF będzie współpracować z ekspertami z innych instytucji

Dodatkowo, z uwagi na złożony zakres oczekiwanego przez stronę gruzińską wsparcia, KNF będzie współpracować z ekspertami z innych instytucji takich jak Narodowy Bank Polski, Bank Litwy i Narodowy Bank Rumunii, wskazano także.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: