Kolejna transakcja przejęcia banku na polskim rynku jeszcze w tym roku?

Z rynku

W tym roku może dojść do jeszcze jednej transakcji przejęcia banku na polskim rynku, wynika ze słów prezes Banku Handlowego Sławomira Sikory.

Napis bank
Fot. Pixabay.com

W tym roku może dojść do jeszcze jednej transakcji przejęcia banku na polskim rynku, wynika ze słów prezes Banku Handlowego Sławomira Sikory.

#SławomirSikora, prezes Banku Handlowego: w tym roku może dojść do jeszcze jednej transakcji przejęcia banku na polskim rynku #banki @Citi_Handlowy

"Proces konsolidacji jeszcze się w Polsce nie zakończył. W tym roku może pojawić się kolejna transakcja. Nie z naszym udziałem, ale mam przeczucie, że to się wydarzy" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.W kwietniu br. Grupa BNP Paribas wspólnie z Bankiem BGŻ BNP Paribas (BNPP) zawarły umowę nabycia części działalności Raiffeisen Bank Polska (RBPL). Nabywana część działalności obejmuje podstawową działalność bankową RBPL z wyłączeniem portfela kredytów hipotecznych oraz kilku innych aktywów. Cena nabycia wynosi 3,25 mld zł.

W połowie grudnia ub. roku. Bank Zachodni WBK podpisał z Deutsche Bank AG umowę transakcyjną zakładającą nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. (DBPL) w skład, której wchodzi bankowość detaliczna, private banking, business banking (MŚP), a także 100% akcji w DB Securities. Wstępna cena za wydzielony biznes DBPL wynosi 1,29 mld zł. Plan zakłada zakończenie transakcji w IV kw. 2018 r.Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: