Kolejne banki udostępniły w swoich placówkach BIK Pass – świadectwo finansowej wiarygodności

Bankowość

Sygma Bank oraz bank Citi Handlowy to kolejne instytucje finansowe, które w ramach współpracy z Biurem Informacji Kredytowej umożliwią swoim klientom pozyskanie BIK Pass - dokumentu potwierdzającego wiarygodność kredytową. We wrześniu 2014 roku ofertę BIK udostępniły placówki Poczty Polskiej oraz Mikrooddziały Banku Pocztowego.

Sygma Bank oraz bank Citi Handlowy to kolejne instytucje finansowe, które w ramach współpracy z Biurem Informacji Kredytowej umożliwią swoim klientom pozyskanie BIK Pass - dokumentu potwierdzającego wiarygodność kredytową. We wrześniu 2014 roku ofertę BIK udostępniły placówki Poczty Polskiej oraz Mikrooddziały Banku Pocztowego.

BIK Pass to dokument potwierdzający wiarygodność finansową. Dzięki nawiązanej współpracy, Citi Handlowy oraz Sygma Bank nieodpłatnie udostępniają BIK Pass klientom w swoich placówkach.

- Biuro Informacji Kredytowej chce być partnerem w budowaniu pozytywnej historii kredytowej, ułatwiającej Polakom rozmowy z bankami przy ubieganiu się o kredyty. Naszą intencją jest szerokie udostępnianie BIK Pass - dowodu wiarygodności finansowej. To dokument, który w rozmowie z instytucjami finansowymi, potwierdza rzetelnego i godnego zaufania klienta. Obecność usług BIK w placówkach i oddziałach kolejnych partnerów -  banku Citi Handlowy oraz Sygma Bank - oznacza coraz łatwiejszy dostęp do historii kredytowej dla klientów tych instytucji - mówi Marcin Gozdek, szef Departamentu Rynku Konsumentów, Biura Informacji Kredytowej.

Narzędzia pozwalające klientom monitorować swoją historię kredytową zyskują coraz większą popularność zarówno na zachodzie Europy, jak również w Polsce. Klienci banków doceniają dodatkowe korzyści płynące z posiadania certyfikatów typu BIK Pass, m.in. korzystniejsze warunki kredytu, czy dodatkowe rabaty na ubezpieczenia.

- Dzięki współpracy z Biurem Informacji Kredytowej naszym klientom będzie o wiele łatwiej zadbać o dobre relacje z instytucjami finansowymi. BIK Pass pomoże im w wielu sytuacjach życiowych, w których należy przedstawić się jako osoba godna zaufania - podczas wynajmu mieszkania, wizyty w banku, czy kupna ubezpieczenia. Do otrzymania bezpłatnego certyfikatu wystarczą odwiedziny punktu obsługi klienta Sygma Banku w centrum handlowym, albo którejś z placówek banku i okazanie dowodu osobistego. W ten sposób można otrzymać potwierdzenie wiarygodności kredytowej w ciągu kilku minut. Dla osób legitymujących się wysokim, czterogwiazdkowym lub pięciogwiazdkowym scoringiem, przygotowaliśmy  promocyjną ofertę produktową. Jedną z propozycji jest możliwość otrzymania karty kredytowej z dodatkową liczbą nawet do 7500 pkt. w programie lojalnościowym Sygma Bonus  - mówi Dariusz Łyś, kierownik projektów strategicznych w Sygma Banku.

- Edukację finansową klientów w zakresie umiejętnego zarządzania swoimi finansami postrzegamy jako jedno z podstawowych zadań instytucji finansowej. W tym kontekście mówienie o potrzebie budowania pozytywnej historii kredytowej oraz informowanie o korzyściach z jej znajomości doskonale wpisują się w nasze działania na rzecz klientów. We współpracy z BIK w wybranych placówkach Citi Handlowy udostępniamy już naszym klientom wgląd w raport kredytowy, a także stwarzamy możliwość wylegitymowania się tzw. certyfikatem BIK Pass  - mówi Ewa Kostórkiewicz, Rzecznik Klienta w banku Citi Handlowy.

Biuro Informacji Kredytowej udostępnia BIK Pass klientom kolejnych instytucji finansowych. W bazie BIK znajduje się obecnie 27,2 mln aktywnych rachunków kredytowych, należących do 15,3 mln osób. Z bezpłatnej oferty dostępu do BIK Passa korzysta kilkaset osób dziennie.

Źródło: Biuro Informacji Kredytowej

Udostępnij artykuł: