Kolejne kraje przestają honorować karty rosyjskiego systemu płatniczego Mir

Bezgotówkowo

Banki w Armenii, Wietnamie i Kazachstanie przestały honorować karty rosyjskiego systemu płatniczego Mir. Wcześniej taką decyzję podjęła Turcja.

Rosyjskie karty płatnicze
Fot. stock.adobe.com/diy13

Banki w Armenii, Wietnamie i Kazachstanie przestały honorować karty rosyjskiego systemu płatniczego Mir. Wcześniej taką decyzję podjęła Turcja.

O podjęciu takiej decyzji poinformowały wietnamski bank BIDV i Narodowy Bank Kazachstanu Halik. Rosyjskie karty Mir nie są obsługiwane ani w terminalach, ani w bankomatach - informuje portal Ukrainska Prawda. Portal dodaje, że również banki w Armenii powiadomiły, że przestają obsługiwać rosyjski system płatniczy.

Czytaj także: Po ogłoszeniu częściowej mobilizacji w Rosji na giełdach spadki, ceny ropy wystrzeliły >>>

We wtorek z korzystania z Miru zrezygnował jeden z największych tureckich banków - Isbank. Tego samego dnia na stronie internetowej systemu płatniczego zamknięto zakładkę informującą o tym, w jakich krajach na świecie można z niego korzystać - odnotowuje Ukrainska Prawda.

Czytaj także: Rynek czeka na kolejną dużą podwyżkę stóp Fedu >>>

System płatniczy Mir

System płatniczy Mir utworzono w roku 2015, gdy w odpowiedzi na okupację Krymu przeciwko Rosji zaczęto wprowadzać pierwsze sankcje. Miał zastąpić systemy Visa i MasterCard; jest obecnie akceptowany w kilku krajach sojuszniczych Rosji, między innymi w Iranie, Korei Północnej, na Kubie czy Białorusi.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: