Kolejny bank znika z Polski. Zostanie zamieniony we francuski oddział

Z rynku

Logo HSBC
Źródło: HSBC

HSBC Bank Polska SA zniknie z polskiego rynku jako oddzielna spółka, poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu Komisji. Jednocześnie KNF wydała pozwolenie na utworzenie na polskim rynku oddziału HSBC France. Marka więc pozostanie nad Wisłą.

#HSBC Bank Polska SA zniknie z polskiego rynku jako oddzielna spółka, poinformowała #KNF. Jednocześnie KNF wydała pozwolenie na utworzenie na polskim rynku oddziału HSBC France

„Komisja jednogłośnie zezwoliła na połączenie HSBC Bank Polska SA z siedzibą w Warszawie i HSBC France z siedzibą w Paryżu przez przeniesienie całego majątku HSBC Bank Polska SA na HSBC France.
W związku z połączeniem działalność banku przejmowanego nie zostanie zakończona, lecz będzie kontynuowana na terenie Polski przez przejmującą instytucję kredytową w formie oddziału”, czytamy w komunikacie po posiedzeniu KNF.

Jednocześnie, jak czytamy „Komisja zapoznała się notyfikacją w sprawie utworzenia oddziału na terytorium Polski przez instytucję kredytową HSBC France z siedzibą w Paryżu.”

Źródło: KNF

 

Udostępnij artykuł: