Kolejny sukces TriGranit

Finanse i gospodarka

Otwarcie budynku C w kompleksie Bonarka for Business

Otwarcie budynku C w kompleksie Bonarka for Business

Nagrodzony w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną artURBANICA 2012, komfortowy, funkcjonalny, w dogodnej lokalizacji - kompleks biurowy Bonarka for Business (B4B) otwiera kolejny budynek. Nowy biurowiec C jest trzecim z kolei nowoczesnym obiektem klasy A należącym do projektu B4B, który obejmuje cztery wolnostojące budynki o oryginalnym układzie urbanistycznym. To kolejny sukces inwestycyjny firmy TriGranit na rynku Europy Środkowo - Wschodniej, mimo widocznego na rynku kryzysu. Uroczyste otwarcie budynku jest okazją do spotkania przedstawicieli inwestorów: TriGranit Development Polska oraz IPR z przedstawicielami środowisk krakowskiego biznesu.

Wysokiej jakości architektura i wyjątkowe warunki pracy czynią z budynku jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Krakowie. Trzeci budynek - tak jak poprzednie - spełnia wszystkie normy jakościowe, od specjalnych systemów pożarowych po profesjonalne systemy monitoringu i dogodne środowisko pracy - mówi Tomasz Lisiecki, Dyrektor Zarządzający firmy TriGranit Development Polska. Nowy obiekt oferuje około 8700 m2 powierzchni wynajmowanej, przy typowej wielkość piętra, która wynosi około 1274 m2. Budynek C dysponuje przy tym 112 miejscami parkingowymi dla samochodów osobowych.

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne, technologiczne i funkcjonalne zastosowane w budynku zapewniają przyjazne środowisko pracy i pełną elastyczność w aranżacji wnętrz. Siedmiokondygnacyjny biurowiec klasy A został wyposażony m.in. w podwieszane sufity, podłogi techniczne, nowoczesne systemy wentylacji oraz klimatyzacji, a także systemy pożarowe, telekomunikacyjne oraz sterowania BMS. Obiekt znajduje się przy ul. Puszkarskiej, w pobliżu autostrady A4, w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego "Bonarka City Center".

Komercjalizacja biurowca C

Inwestycja zasługuje na miano sukcesu. Już w trzecim kwartale 2012 roku powierzchnia budynku C została wynajęta w 97%. Wynik ten odzwierciedla znaczne zainteresowanie tą prestiżową lokalizacją i potwierdza, iż jest to dobry czas na rynku dla tego typu inwestycji - przyznaje Anna Krztoń, Office Leasing Manager firmy TriGranit Development Polska. Portfolio najemców nowego biurowca obejmuje m.in.: Euroclear - firmę z branży finansowej z siedzibą w Belgii, Herbalife - globalną firmę otwierającą swoje centrum finansowo-operacyjne, CryptoTech - dostawcę rozwiązań i technologii e-security oraz centrum medyczne Lux Med.

Proces komercjalizacji obiektu prowadzi firma Jones Lang LaSalle, która jest jedną z wiodących firm doradztwa na rynku nieruchomości.

130123.bud.c.500x373

Kolejne inwestycje

Firma TriGranit specjalizuje się w obiektach wielofunkcyjnych, interesujących zarówno pod względem lokalizacyjnym jak i  funkcjonalnym. Bonarka for Business spełnia te założenia. Biorąc pod uwagę potrzeby rynkowe oraz potencjał inwestycji firma jest obecnie na etapie opracowywania koncepcji kolejnych budynków. Na  krakowskim rynku jest duże zapotrzebowanie na funkcjonalne biura położone w dogodnej lokalizacji. Międzynarodowe firmy poszukują nowoczesnych powierzchni biurowych w Krakowie i my wychodzimy im naprzeciw - przyznaje Tomasz Lisiecki. Do istniejących obiektów wkrótce dołączy kolejny biurowiec D. Zakończenie prac zaplanowano na czwarty kwartał 2013 roku. Całkowita powierzchnia najmu w budynku D wynosić będzie około 9500 m2, przy założeniu, że każde piętro to blisko 1385 m2 ekskluzywnej przestrzeni biurowej. Do dyspozycji najemców przeznaczono 83 miejsca na parkingu podziemnym oraz dodatkowe naziemne stanowiska postojowe dla gości. Inwestycje o dobrych powierzchniach i w dobrych lokalizacjach zapewniające najwyższą jakość zawsze będą się cieszyć dużą popularnością. Dlatego też nie mieliśmy żadnych obaw rozpoczynając prace nad kolejnym budynkiem - dodaje Tomasz Lisiecki.

Udostępnij artykuł: