Komputer dla Ucznia, bankowcy prowadzą akcję wspierającą zdalne nauczanie

Edukacja / Praca zdalna / Technologie i innowacje

Waldemar Zbytek, prezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości
Waldemar Zbytek, wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości

Szkoły prowadzą nauczanie zdalne. Jest jednak grupa dzieci, które ze względów ekonomicznych nie mają dostępu do potrzebnego do tego celu sprzętu – komputerów. Już od pierwszych dni kwietnia trwa akcja środowiskowa „Komputer dla Ucznia” mająca wspierać dzieci znajdujące się w takiej właśnie sytuacji. W jej ramach, do potrzebujących dotarły już pierwsze komputery lub środki na ich zakup. O Akcję zapytaliśmy Waldemara Zbytka, prezesa Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości.

#aleBank.pl: Gorąco namawiamy do odwiedzenia strony bde.wib.org.pl i do aktywnego włączenia się w akcję Komputer dla Ucznia #ZBP #KomputerDlaUcznia #ZdalnaSzkoła #BankowcydlaEdukacji #CPBiI @WIBinstytut

Bohdan Szafrański: Czy dziś można już ocenić skalę wsparcia i czy szybko przybywa kolejnych darczyńców?

Waldemar Zbytek: Z dnia na dzień mamy kolejne sygnały o osobach i instytucjach wspierających akcję. Już dziś wiemy, że będziemy mogli pomóc ok. 60 rodzinom zastępczym lub innym instytucjom opieki.

Dotychczas wsparło nas już kilkanaście osób fizycznych i instytucji, a w ostatnich godzinach dostaliśmy informacje o znaczącej liczbie komputerów, jakie zamierza przekazać nam Getin Bank.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Warszawski Instytut Bankowości realizuje dziś jeden z największych programów edukacji finansowej „Bankowcy dla Edukacji” i również ta aktywność w pełni wpisuje się w idee wspierania edukacji, jaką realizujemy od lat.

Akcja "Komputer dla Ucznia" - CPBiI, WIB, ZBP

Czy pomoc sprawnie dociera do zainteresowanych?

‒ Jak do tej pory udaje się pomoc realizować dosyć sprawnie. Pomimo iż akcja ruszyła zaledwie kilka dni temu, już otrzymaliśmy ponad 20 wniosków.

Kilka rodzin zastępczych już ma środki na swoich kontach i wiemy, że kupują właśnie sprzęt, a do jednego z domów dziecka w okolicy Warszawy dostarczyliśmy sprzęt bezpośrednio (oczywiście w obecnej sytuacji przekazanie nastąpiło bez wchodzenia do budynku).

Nawet właśnie w momencie naszej rozmowy kolejne trzy komputery odbierane są z naszego biura przez kuriera.

Oczywiście, mamy obawy o kolejne tygodnie i ewentualne dodatkowe ograniczenia — dlatego też staramy się działać szybko. W wielu miejscach wspierają nas samorządy (głównie powiaty) współpracujące z nami w realizacji naszych projektów edukacyjnych.

W jaki sposób można zachęcić kolejne firmy do udziału w tej Akcji?

‒ Najlepiej, abyście zarówno Państwo, jako jeden z większych portali rynku finansowego, jak i wszyscy inni, którzy chcą wesprzeć akcję, wskazywali naszą stronę internetową, na której znajdują się wszystkie informacje i komunikat wraz ze wskazówkami jak nas wesprzeć – bde.wib.org.pl.

Wszystkie instytucje, które wyrażą na to zgodę, zostaną wymienione w naszych podziękowaniach, jakie po całej akcji chcemy umieścić w wielu współpracujących z nami mediach.

Portal aleBank.pl gorąco namawia do odwiedzenia strony bde.wib.org.pl i do aktywnego włączenia się w akcję „Komputer dla Ucznia”.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: