Konfederacja Crédit Mutuel: Drużyna z górnej półki

NBS 2010/03

Jeden Francuz na dwóch i jeden Niemiec na trzech są klientami banków spółdzielczych. Pięć bankowych grup spółdzielczych należy do 50 największych w Europie i 100 największych banków świata.

Zachodnie grupy spółdzielcze są dla zrzeszeń w Polsce partnerami wiarygodnymi, z których doświadczeń w zakresie organizacji grup, funkcji banku zrzeszającego, mechanizmów solidarnościowych, informatyki, marketingu i sposobów współpracy z udziałowcami, warto w pełni korzystać, aczkolwiek nie bezkrytycznie. Wzorem niedoścignionym może być Konfederacja Crédit Mutuel powstała we Francji jeszcze przed II wojną światową, obecnie drugi pod względem wielkości bank detaliczny we Francji.

Pogromca liderów

Crédit Mutuel jest we Francji drugim bankiem pod względem płatnoś...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: