Kongres 590. „Banki powinny wspierać MŚP w inwestycjach w innowacje”

Firma / Wydarzenia

Banki powinny brać czynny udział we wspieraniu przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami w innowacje i rozwój, uważa prezes Banku Ochrony Środowiska Bogusław Białowąs.

Banki powinny brać czynny udział we wspieraniu przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami w innowacje i rozwój, uważa prezes Banku Ochrony Środowiska Bogusław Białowąs.

Podstawową jest wspieranie #MŚP w procesach inwestycyjnych, powiedział prezes #BOŚ Bogusław #Białowąs. #Kongres590 #banki

- Banki odgrywają szczególną rolę we współpracy dużych korporacji z firmami sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Podstawową jest oczywiście wspieranie ich w procesach inwestycyjnych, szczególnie w innowacje - powiedział Białowąs podczas panelu na Kongresie 590.

Rola doradcy i partnera merytorycznego

Jego zdaniem, żaden bank nie powinien jednak skupiać się wyłącznie na finansowaniu procesu, ale także odgrywać w nim rolę doradcy i partnera merytorycznego przedsiębiorcy.- Banki nie mogą zamykać się na ocenie ryzyka kredytowego i późniejszym dostarczeniu środków, ale powinny prowadzić do przyspieszenia całej procedury. Mamy przecież w naszym systemie dużo banków zainteresowanych finansowaniem innowacji, co wpisuje się dodatkowo tzw. plan Morawieckiego - dodał prezes.

Procedury i produkty dostosowane do potrzeb klienta

W ocenie Białowąsa, nie są do tego konieczne nowe produkty bankowe czy procedury, ponieważ w każdej instytucje takie już istnieją. Wystarczy je tylko odpowiednio dostosować pod potrzeby konkretnego klienta.- Dużo ważniejszą kwestią jest dotarcie z informacją do przedsiębiorców, że bank może i chce im pomóc, być partnerem w całym procesie inwestycyjnym. Tak jak BOŚ, który ma ideę, by być liderem w finansowaniu innowacyjnych projektów proekologicznych - liderem, ale przede wszystkim kompleksowym partnerem, który pomoże w zdobyciu nie tylko kredytu, ale również np. przy pozyskiwaniu dotacji z innych źródeł - podsumował prezes.Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: