Kongres 590 w Rzeszowie. Minister Kwieciński: banki z udziałem Skarbu Państwa „zerkają pozytywnie” na okazje do przejęć

Wydarzenia / Z rynku

Banki z udziałem Skarbu Państwa "zerkają pozytywnie" na to, co dzieje się na rynku w kwestii potencjalnych przejęć, poinformował minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, komentując informację o sprzedaży mBanku.

Minister Jerzy Kwieciński
Fot. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Banki z udziałem Skarbu Państwa "zerkają pozytywnie" na to, co dzieje się na rynku w kwestii potencjalnych przejęć, poinformował minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, komentując informację o sprzedaży mBanku.

Min. @JerzyKwiecinski na @Kongres590: te banki, z którymi jako rząd blisko współpracujemy, zerkają pozytywnie na to, co dzieje się na tym rynku #mBank #banki #Kongres590

"Zawsze, gdy pojawiają się takie informacje to rynek się ekscytuje. Z mojej punktu widzenia najlepiej by było, gdyby te aktywa zostały przejęte przez taki bank, dla którego jest to dobre uzupełnienie portfela produktowego" - powiedział Kwieciński dziennikarzom w kuluarach Kongresu 590 w Rzeszowie.Na pytanie, czy jakiś bank należący do Skarbu Państwa byłby zainteresowany takim przejęciem odpowiedział: "Nie wykluczam".Czytaj także: mBank trafi w polskie ręce?"Mogę zapewnić, że te banki, z którymi jako rząd blisko współpracujemy zerkają pozytywnie na to, co dzieje się na tym rynku" - dodał Kwieciński.

W końcu września br. Commerzbank AG, posiadający ok. 69,33% akcji w kapitale zakładowym mBanku, opublikował nową strategię biznesową "Commerzbank 5.0", zakładającą m.in. sprzedaż akcji polskiej spółki.mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

Kwieciński: wzrost PKB w tym roku może zbliżyć się do 4,5%

Wzrost gospodarczy w Polsce w tym roku wyniesie powyżej 4% i może zbliżyć się do 4,5%, prognozuje minister inwestycji, rozwoju i finansów Jerzy Kwieciński."Jako minister finansów mogę powiedzieć, że będzie to powyżej 4%, a jako minister inwestycji i rozwoju powiem, że będzie zbliżony do 4,5%" - powiedział Kwieciński podczas konferencji prasowej w trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie, odpowiadając na pytanie, jakiego wzrostu gospodarczego oczekuje w tym roku.Dodał, że wzrost gospodarczy w Polsce był utrzymywany na bardzo wysokim poziomie, pomimo spowolnienia gospodarczego i Polska nadal utrzymuje się w tym pozytywnym trendzie.W ub. tygodniu Kwieciński mówił, że wzrost PKB powinien wynieść ok. 4,5% r/r w całym 2019 roku, ale w III kwartał w gospodarce będzie nieco trudniejszy i wzrost wyniesie wówczas nieco powyżej 4% r/r.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: