Kongres 590 przeniesiony na wiosnę 2021 roku

Gospodarka

Piąta edycja Kongresu 590 odbędzie się w formie hybrydowej wiosną przyszłego roku. To reakcja na wprowadzenie regulacji prawnych uniemożliwiających organizację kongresu również w formie online. Temat i program Kongresu pozostają bez zmian, podali organizatorzy. Kongres 590 miał odbyć się 21-23 października br. w całości wirtualnie.

Logo Kongresu 590
Źródło: Kongres 590

Piąta edycja Kongresu 590 odbędzie się w formie hybrydowej wiosną przyszłego roku. To reakcja na wprowadzenie regulacji prawnych uniemożliwiających organizację kongresu również w formie online. Temat i program Kongresu pozostają bez zmian, podali organizatorzy. Kongres 590 miał odbyć się 21-23 października br. w całości wirtualnie.

.@Kongres590 odbędzie się w formie hybrydowej wiosną przyszłego roku #Kongres590 #K590 #Polska2030 #Studio590

Jednocześnie organizatorzy poinformowali, że kolejna edycja, jesienią 2021 r., będzie miała pełną formę hybrydową, a jej tematem przewodnim będzie rzeczywistość po pandemii.

Zakaz organizacji konferencji i targów w czerwonych strefach

Nowe przepisy dotyczące tzw. czerwonych stref wprowadziły zakaz organizacji konferencji i targów na terenach o najwyższych przyrostach zachorowań.

"To nie jest dla nas łatwa decyzja. Do końca mieliśmy nadzieję i byliśmy w pełnej gotowości do realizacji Kongresu. Ale od początku podkreślaliśmy też jak ważna jest solidarność. Szczególnie w trudnych chwilach jako społeczeństwo powinniśmy działać wspólnie i odpowiedzialnie. Chcemy tu dać dobry przykład. Nowe przepisy to siła wyższa, której trzeba się podporządkować" - powiedział prezes Kongresu 590 Remigiusz Kopoczek, cytowany w komunikacie.

"Mamy tu pełne wsparcie i zrozumienie partnerów. Trudne okoliczności sprzyjają tworzeniu nowych rozwiązań. Nasi partnerzy to organizacje nastawione na innowacje" - dodał.

Tematyka Kongresu oraz program wystąpień i debat nie ulegną zmianie

"Polska potrzebuje przekrojowej debaty o nadchodzącym dziesięcioleciu. Zamierzamy stworzyć okazję do takiego spotkania. Tu nic się nie zmienia. Kongres 590 powróci wiosną, w lepszych dla wszystkich okolicznościach" - podkreślił wiceprezes Kongresu 590 Łukasz Gontarek.

Edycja wiosenna zostanie zrealizowana w formie wirtualnej

Panele będą miały formę debat transmitowanych w wysokiej jakości z wykorzystaniem dedykowanego studia. Udział w Kongresie będzie możliwy poprzez autorską platformę "Lokkarto".

"To efekt kilku miesięcy intensywnej pracy naszego zespołu. W efekcie dysponujemy zaawansowanym narzędziem do pełnej zdalnej organizacji konferencji, targów, webinarów i networkingu. Wydarzenia hybrydowe to przyszłość naszej branży. Pandemia jest tu jedynie katalizatorem przyspieszającym zmiany" - wyjaśnił Gontarek.

Zespół Kongresu 590 planuje wykorzystać najbliższe miesiące na rozwój kilku inicjatyw towarzyszących wydarzeniu. 

"Dywersyfikujemy źródła finansowania, szukamy nowych elementów oferty atrakcyjnych dla firm o różnej wielkości. Długofalowo stawiamy też na poszerzenie grupy uczestników zdalnych. Wreszcie z wydarzenia organizowanego raz w roku tworzymy szereg inicjatyw całorocznych, których Kongres będzie zwieńczeniem. Pamiętamy też o naszej misji i wyciągamy rękę do branż, które przeżywają trudny moment. Tu realizujemy między innymi serwis społecznej solidarności 590pomaga.pl oraz projekt kupkupon590.pl. Sam Kongres musimy przesunąć, ale wciąż pracujemy pełną parą i nie zwalniamy tempa" - wyliczył Gontarek.

Nie ma jeszcze dokładnego terminu

Piąta edycja Kongresu 590 odbędzie się wiosną 2021 roku. Dokładny termin zostanie wybrany i ogłoszony w oparciu o obowiązujące przepisy i sytuację epidemiologiczną. Wydarzenie będzie poświęcone rozwojowi gospodarczemu i wizji Polski za 10 lat, do roku 2030. Impreza została objęta patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, podkreślono w materiale.

Kolejna edycja, zaplanowana na jesień 2021 roku, ma odbyć się już w pełnej formie hybrydowej w Jasionce (panele stacjonarne i udział zdalny). Jej tematem przewodnim będzie rzeczywistość po COVID-19, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji polskich małych i średnich przedsiębiorstw, zapowiedzieli także organizatorzy.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: