Kongres Forum Technologii Bankowych 2019. Lider globalny, lider lokalny

Wydarzenia

Cezary Stypułkowski, prezes zarządu mBanku, i Bartłomiej Nocoń
Cezary Stypułkowski, prezes zarządu mBanku, i Bartłomiej Nocoń na IV Kongresie Forum Technologii Bankowych 2019 Fot. Karol Zapała

„Pracuj lokalnie, myśl globalnie” jest mottem odbywającego się 3 kwietnia Kongresu Forum Technologii Bankowych. To już czwarty kongres działającej od 15 lat przy Związku Banków Polskich unikatowej platformy współpracy sektora bankowego z firmami technologicznymi. Spotkanie stało się także okazją do wyróżnienia liderów cyfryzacji sektora bankowego.

Globalnym liderem cyfryzacji sektora bankowego został prezes zarządu @mBankpl #CezaryStypułkowski. Z kolei za lokalnego lidera cyfryzacji sektora bankowego uznano Bartłomieja Noconia #KongresFTB #NajbliżejFinansów @BartlomiejNocon @MiesiecznikBANK

Kapituła wyróżnienia oraz Rada Programowa Forum Technologii Bankowych podjęły decyzję o uhonorowaniu dwóch wyróżniających się na rynku finansowym menedżerów. Zgodnie z mottem kongresu wskazano lidera globalnego oraz lokalnego.

Znany nawet za oceanem

Globalnym liderem cyfryzacji sektora bankowego został prezes zarządu mBank Cezary Stypułkowski, który pełni tę funkcję od 2010 r. Wcześniej Cezary Stypułkowski pracował w J.P. Morgan w Londynie. W swojej zawodowej karierze był także prezesem zarządu Grupy PZU. Od początku przemian gospodarczych w Polsce przez 13 lat zasiadał w fotelu prezesa zarządu Banku Handlowego, czynnie uczestnicząc w rozwoju polskiego sektora bankowego i rynku finansowego. Wyróżnienie dla mBanku przyznano m.in. za wdrożenie nowoczesnego interfejsu użytkownika i pełnej bankowości internetowej według najnowszego modelu, który wytyczył kierunki na rodzimym i europejskim rynku finansowym. Nieprzerwane inwestycje w nowe technologie spowodowały, że dzisiaj mBank należy do najbardziej innowacyjnych polskich banków. Wręczający wyróżnienia Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Sp. z o.o., a także przewodniczący prezydium Forum Technologii Bankowych, dodał, że rozpoznawalność marki mBank przekroczyła granice nie tylko naszego kraju, ale również kontynentu, ponieważ nazwa i logo są rozpoznawalne nawet w siedzibach Google i Microsoft w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji z Kongresu Forum Technologii Bankowych 2019 >>>

Prezes Stypułkowski przyznał, że wszystkie osiągnięcia i wyróżnienia dla banku to efekt ciężkiej i konsekwentnej pracy nad innowacyjnością, która w efekcie daje strukturalną przewagę nad innymi bankami.

Czytaj także: Cezary Stypułkowski na Kongresie Forum Technologii Bankowych 2019: dla wielu banków nie ma przyszłości, konsolidacja rynku nieunikniona >>>

Inspiracja od najlepszych

Z kolei lokalnym liderem cyfryzacji sektora bankowego na 15-lecie Forum Technologii Bankowych uznano Bartłomieja Noconia, który w ciągu minionych 20 lat zrealizował wiele ciekawych i innowacyjnych projektów w polskich bankach. Przez ostatnie lata Bartłomiej Nocoń związany był z PKO SA, gdzie odpowiadał za realizację strategii wielokanałowości dla klientów detalicznych i w ramach bankowości elektronicznej. Wcześniej w banku BPH z powodzeniem wdrożył jedno z pierwszych w kraju rozwiązań bankowości elektronicznej SEZAM. Przez wiele lat współpracował również ze Związkiem Banków Polskich, który uhonorował go medalem za zasługi dla polskiej bankowości.

Czytaj także: Bartłomiej Nocoń na Kongresie Forum Technologii Bankowych 2019: polski rynek bankowy w czołówce cyfrowej transformacji >>>

Odbierając statuetkę, Bartłomiej Nocoń przyznał, że najciekawszym elementem jego osiągnięć jest możliwość współpracy z najlepszymi informatykami, od których wiele się uczy, a ich uwagi i doświadczenie inspirują go do kolejnych wyzwań i pozwalają się rozwijać.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: