Kongres Gospodarki Elektronicznej: PKO BP wyróżniony za CEIDG nagrodą „Projekt Roku 2017”

Wydarzenia / Z rynku

Kapituła Konkursu XIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej wybrała usługę rejestrowania firmy w CEIDG przez bankowość elektroniczną iPKO „Projektem Roku 2017”.

Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący obszar informatyki i usług
Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący obszar informatyki i usług Fot. Materiały prasowe

Kapituła Konkursu XIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej wybrała usługę rejestrowania firmy w CEIDG przez bankowość elektroniczną iPKO „Projektem Roku 2017”.

Kapituła Konkursu XIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej wybrała usługę rejestrowania firmy w #CEIDG przez bankowość elektroniczną #iPKO „Projektem Roku 2017” #PKOBP #KongresGospodarkiElektronicznej @PKOBP

- PKO Bank Polski jest liderem rozwoju usług e-administracji. Wykorzystując swój potencjał, wiedzę i doświadczenie pracowników oraz zaawansowane technologicznie zaplecze wdraża rozwiązania, które ułatwiają życie naszym przedsiębiorcom. Nagrodzona usługa rejestracji firmy przez bankowość elektroniczną iPKO jest pierwszą tego typu na krajowym rynku – mówi Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący obszar informatyki i usług.Czytaj także: KGE: nagrody za wybitne rozwiązania technologiczne na rzecz osób z niepełnosprawnościami >>>Bank, jako pierwszy na rynku, udostępnił swoim klientom usługę złożenia w systemie transakcyjnym iPKO jednego, wspólnego wniosku o otwarcie rachunku firmowego i rejestrację firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie. W procesie jest wykorzystywany Profil Zaufany, który również można założyć w iPKO.Czytaj także: KGE: Neuropłatności, biometria, ale i bezpieczeństwo >>>

Projekt „Od papierowej do cyfrowej Polski”

PKO Bank Polski od początku wspiera rządowy projekt „Od papierowej do cyfrowej Polski”, którego celem jest wypracowanie szybkiego i łatwego dostępu do usług e-administracji. Rozwiązanie umożliwiające rejestrację firmy w CEIDG przez bankowość elektroniczną iPKO Bank opracował wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Dotychczasowe projekty współtworzone przez administrację państwową z PKO Bankiem Polskim tj. złożenie wniosku w programie „Rodzina 500+”, założenie profilu na PUE ZUS, Profilu Zaufanego (eGO) czy rozliczenie podatku PIT stanowią silne fundamenty rozwoju e-usług w państwie i potwierdzają skuteczność nawiązanej współpracy sektora publicznego i bankowego.Czytaj także: Będzie jeden login do e-usług i system e-doręczeń. To koniec papierologii w Polsce?Kapituła Konkursu Kongresu Gospodarki Elektronicznej wielokrotnie wyróżniała bankowe inicjatywy. Statuetkę „Projekt Roku” otrzymały m.in.: Szkolne Kasy Oszczędności, PKO Junior oraz aplikacja mobilna IKO. Nagrodę „Partnera Roku” przyznała Bankowi za udział w budowie programu „Polska Cyfrowa”. Z kolei Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego uhonorowany został tytułem „Ambasadora Gospodarki Elektronicznej”.

Źródło: Informacja prasowa PKO BP

 
Udostępnij artykuł: