Konica Minolta kolejny raz nagrodzona przez Buyers Laboratory

Finanse i gospodarka

Trzeci rok z rzędu Konica Minolta zdobyła prestiżową nagrodę BLI za Linię Roku w kategorii wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych (MFP) A3. Trzy wyróżnienia "Pick" przyznano także za urządzenia Konica Minolta bizhub C364, C454 i C554. Co roku Buyers Laboratory Inc. (BLI), wyróżnia dostawców najlepszych linii produktowych ocenianych na podstawie parametrów poszczególnych modeli.

Trzeci rok z rzędu Konica Minolta zdobyła prestiżową nagrodę BLI za Linię Roku w kategorii wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych (MFP) A3. Trzy wyróżnienia "Pick" przyznano także za urządzenia Konica Minolta bizhub C364, C454 i C554. Co roku Buyers Laboratory Inc. (BLI), wyróżnia dostawców najlepszych linii produktowych ocenianych na podstawie parametrów poszczególnych modeli.

Fakt, że BLI już trzeci rok z rzędu nagradza nas za Linię Roku w kategorii wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych formatu A3, a także uznało kilka innych naszych produktów za najkorzystniejszy wybór roku to powód do dumy i zadowolenia. To także dowód, że konsekwentnie realizujemy nasz zamiar uzyskania pozycji lidera na bardzo konkurencyjnym rynku wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych i drukarek - powiedział Szymon Szczur, Koordynator ds. Wsparcia Sprzedaży Rozwiązań Biznesowych w Konica Minolta Business Solutions Polska. - Najważniejsze jest jednak to, że prestiżowe nagrody utwierdzają naszych klientów w przekonaniu, że eksploatowany przez nich sprzęt reprezentuje najwyższy poziom pod względem niezawodności, wydajności, jakości, prostoty obsługi i wartości.

Nagroda przyznawana jest między innymi na podstawie takich kryteriów, jak kompleksowość oferty producenta oraz jego zdolność do zapewnienia produktów wysokiej jakości, zaspakajających zróżnicowane potrzeby klientów drukujących zarówno niewielkie, jak i duże ilości dokumentów.

Przyznanie nagrody za Linię Roku w kategorii wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych A3 temu samemu dostawcy przez trzy lata z rzędu to niemal bezprecedensowe wydarzenie - przyznała Dyrektor Zarządzająca BLI Daria Hoffman. - W 26-letniej historii nagrody firma Konica Minolta jest jednym z dwóch dostawców, którzy odbierali ją przez trzy kolejne lata i jedynym, któremu się to udało w ostatniej dekadzie.

Aż 12 produktów z aktualnej oferty wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych A3 Konica Minolta - więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego producenta - uznano za najkorzystniejszy wybór, zaś 14 kolejnych produktów otrzymało wysoką rekomendację - powiedział George Mikolay, starszy redaktor w sekcji kopiarek i wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych A3. - Urządzenia Konica Minolta otrzymały wyróżnienia praktycznie w każdym segmencie szybkości druku do 75 str./min, w kategorii kolorowej i czarno-białej - a zatem, niezależnie od wymaganego tempa druku, innym dostawcom bardzo trudno jest rywalizować ze sprzętem tej marki. BLI wydrukowało łącznie ponad 2 miliony stron dokumentów za pomocą nagrodzonych i wyróżnionych produktów, uzyskując przy tym imponujące rezultaty.

Kompleksowa ocena wszystkich aktualnie dostępnych modeli obsługujących format A3 wykazała, że sprzęt Konica Minolta charakteryzuje się najwyższą niezawodnością, a więc cechą, na której klientom kierującym się kryterium jakości zależy najbardziej - powiedziała Hoffman. Z faktu, że Konica Minolta dostarcza większość egzemplarzy do testów niezwłocznie po wprowadzeniu produktu na rynek można wywnioskować, że producent jest pewien zalet swojego sprzętu. Nasze testy laboratoryjne pozytywnie weryfikują słuszność tego przekonania - dodał Mikolay.

Wyróżnienia "Pick" w zimowej edycji rankingu za 2013 rok otrzymały ponadto modele bizhub C364 (31-40 str./min), bizhub C454 (41-50 str./min) i bizhub C554 (51-60 str./min). Trzy najnowsze urządzenia dołączyły do modeli bizhub C654 i bizhub C754 uznanych za najkorzystniejszy wybór latem 2012 roku.
Ich niezawodność potwierdzono wykonując łącznie prawie 500 000 wydruków.

Doskonałość nagrodzonych modeli przejawia się w wielu aspektach - powiedział Pete Emory kierujący testami laboratoryjnymi w BLI. - U żadnego innego producenta nie spotkaliśmy tak świetnego panelu sterowania z możliwością wyboru trzech wersji interfejsu użytkownika oraz szybką i prostą nawigacją dotykową rozpoznającą gest przeciągania. Bardzo dobrym pomysłem firmy Konica Minolta jest także możliwość wyboru sterowania funkcjami urządzenia za pomocą ekranu dotykowego lub tradycyjnych przycisków.

W przypadku kolorowych urządzeń Konica Minolta jakość odwzorowania kolorów przewyższa wszelkie oczekiwania. Mechanizmy urządzeń zapewniają także najlepszą w swojej klasie wydajność przy składaniu broszur, a tempo skanowania należy do najwyższych. Modele bizhub C364 i bizhub C454 okazały się ponadto bardzo wydajne w trakcie testu BLI symulującego pracę z typowymi dokumentami w realnym środowisku biurowym.

Jeżeli dodać do tego pełną indywidualizację sterowników druku oraz solidne zestawy funkcji, nietrudno zrozumieć dlaczego te modele tak bardzo wyróżniają się na tle innych urządzeń na rynku - podsumował Mikolay.

Udostępnij artykuł: