Konica Minolta wyróżniona nagrodą IF Product Design Award 2013

Finanse i gospodarka

Konica Minolta Business Solutions zdobyła prestiżową nagrodę wzorniczą iF Product Design Award za nową serię kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 3011 produktów. Podstawowymi kryteriami oceny jury były jakość wzornictwa, wykonanie, dobór materiałów, innowacyjność, ekologia, uniwersalność i funkcjonalność, a także ergonomia i bezpieczeństwo.

Konica Minolta Business Solutions zdobyła prestiżową nagrodę wzorniczą iF Product Design Award za nową serię kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 3011 produktów. Podstawowymi kryteriami oceny jury były jakość wzornictwa, wykonanie, dobór materiałów, innowacyjność, ekologia, uniwersalność i funkcjonalność, a także ergonomia i bezpieczeństwo.

Nowa seria kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3 Konica Minolta obejmuje systemy bizhub C224, C284, C364,C454 i C554.

Urządzenia z nowej serii bizhub zostały wyposażone w nowy interfejs użytkownika, który obsługiwany jest przez 9-calowy wielofunkcyjny panel dotykowy. Nowatorskie wzornictwo podnosi komfort użytkowania, zapewniając dostęp do wszechstronnych funkcji drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania. Dzięki temu obsługa urządzenia jest tak łatwa, jak korzystanie z zaawansowanego smartfona lub tabletu.

Nowa generacja urządzeń bizhub daje użytkownikom dostęp do szerokiej gamy procesów biznesowych z poziomu jednego centralnego kolorowego urządzenia Konica Minolta. Jest to możliwe dzięki płynnej integracji z systemem i interfejsowi użytkownika, który można samodzielnie dopasowywać. Każdy użytkownik może również stworzyć spersonalizowane menu dotykowe, które ułatwia korzystanie z priorytetowych dla niego funkcji biznesowych. Niestandardowe i łatwe w obsłudze funkcje ułatwiają pracę nawet osobom niepełnosprawnym, na co uwagę zwróciło jury iF w kategorii uniwersalności wzornictwa.

Wychodząc z założenia, że wystarczy poznać jedno urządzenie, by obsługiwać wszystkie pozostałe, Konica Minolta wprowadziła we wszystkich kolorowych urządzeniach wielofunkcyjnych nowej serii bizhub ten sam graficzny interfejs użytkownika.

Koncepcję tę zastosowano także w innych urządzeniach wielofunkcyjnych, np. w bizhub C654 i bizhub PRO C754, które niedawno zdobyły nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa paneli kontrolnych, przyznawaną przez BLI.

Oprócz aspektów wzorniczych jury wzięło także pod uwagę wpływ produktu na środowisko. Cała seria charakteryzuje się rozwiązaniami ekologicznymi gwarantującymi ograniczone zużycie energii, co z kolei przekłada się na niższy całkowity koszt eksploatacji (TCO). Na przykład, nowa seria urządzeń bizhub potrafi skanować bez konieczności nagrzewania silnika druku, dzięki czemu zużywają mniej energii. Nowe funkcje, takie jak dynamiczny ekozegar analizujący warunki pracy i automatycznie dopasowujący tryby wstrzymania i czuwania, dodatkowo podnoszą ekologiczną i ekonomiczną wydajność urządzeń.

Dzięki nowej serii kolorowych urządzeń bizhub Konica Minolta może już dziś zaoferować urządzenie wielofunkcyjne odpowiednie do potrzeb każdego klienta: druk w kolorze z szybkością od 22 do 60 stron na minutę. Urządzenia bizhub C454 i bizhub C554 plasują się mniej więcej w środku palety produktów. Oferują zaawansowane funkcje skanowania dużej liczby dokumentów, np. na potrzeby archiwizacji. Dlatego właśnie wyposażono je w funkcję jednoprzebiegowego dwustronnego automatycznego podajnika dokumentów (DADF), który skanuje obie strony dokumentu za jednym razem i dzięki temu osiąga niezwykłą szybkość 160 obrazów na minutę w kolorze. Urządzenia bizhub C454 i C554 należą do segmentu znajdującego się między urządzeniami wielofunkcyjnymi bizhub C224, C284 i C364 przeznaczonymi dla małych i średnich firm oraz dla grup roboczych w większych przedsiębiorstwach a urządzeniami bizhub C654 i PRO C754, które spełniają potrzeby dużych działów, scentralizowanych lokalizacji biurowych i centralnych działów reprograficznych (CDR).

Od sześćdziesięciu lat nagrody wzornicze iF wyznaczają standardy i wyróżniają najbardziej udane projekty. Dziś marka iF uznawana jest na całym świecie za symbol doskonałej sztuki wzorniczej. Wyjątkowa renoma wzorów iF powoduje, że rywalizacja wśród zgłoszonych do konkursu projektów jest szczególnie zacięta, a poziom bardzo wysoki. Nagroda wzornicza iF jest znakiem rozpoznawanym na całym świecie w kontekście doskonałego wzornictwa przemysłowego. W 2013 roku nagrodę przyznano w 16 różnych kategoriach, m.in. we wzornictwie transportowym, rozrywkowym i lifestyle’owym, audio/wideo, telekomunikacyjnym oraz biurowym i biznesowym.

- Serdecznie gratulujemy firmie Konica Minolta - zwycięzcy nagrody wzorniczej iF 2013! Stylistyką serii bizhub C554 Konica Minolta przekonała do siebie ekspertów i renomowanych projektantów z całego świata - komentuje jury nagrody iF.

- Nagroda wzornicza iF potwierdza, że seria urządzeń bizhub jest najlepszą i najpełniejszą propozycją produktów biurowych do wydruków barwnych w naszej ofercie - mówi Szymon Szczur, Koordynator ds. Wsparcia Sprzedaży Rozwiązań Biznesowych Konica Minolta Business Solutions Polska. - Dzięki wyjątkowej funkcjonalności i najnowszym technologiom Konica Minolta mogliśmy zaoferować idealne połączenie ekologii i ekonomii, przez co nagrodzone urządzenia wielofunkcyjne doskonale nadają się do najróżniejszych zadań w małych i średnich firmach, jak również w grupach roboczych większych przedsiębiorstw. - dodaje Szymon Szczur.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem www.konicaminolta.eu.

Warunki i nazwy produktów mogą być znakami handlowymi lub zastrzeżonymi znakami handlowymi, które należą do odpowiednich właścicieli, co niniejszym zostaje potwierdzone.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.

Udostępnij artykuł: