Konkurs „Etyka w Finansach – Nagroda Robina Cosgrove” 2014–2015, III edycja polska

Bankowość / Finanse i gospodarka / Konferencje / Polecamy / Wiadomości

Ruszyła trzecia w Polsce edycja konkursu Etyka w finansach - Nagroda Robina Cosgrove (Ethics In Finance - Robin Cosgrove Prize). Organizatorem polskiej edycji jest Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich, a światowej - Obserwatorium Finansowe, szwajcarska fundacja non profit w Genewie

Ruszyła trzecia w Polsce edycja konkursu Etyka w finansach - Nagroda Robina Cosgrove (Ethics In Finance - Robin Cosgrove Prize). Organizatorem polskiej edycji jest Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich, a światowej - Obserwatorium Finansowe, szwajcarska fundacja non profit w Genewie

Ideą konkursu Etyka w finansach - Nagroda Robina Cosgrove jest zachęcenie do refleksji nad kwestią etyki w finansach profesjonalistów oraz środowisko akademickie. W dobie przyśpieszonego budowania kapitalizmu, dotkniętego głębokim kryzysem finansowym, refleksja nad tym, co sprzyja zachowaniom etycznym, a co je niweczy, co należałoby poprawić, wprowadzić czy też wyeliminować, by zarówno zapobiec dalszej erozji zachowań etycznych, jak i odbudować zaufanie klientów do banków, jest niezwykle potrzebna. Idea honoruje wizję Robina Cosgrove, błyskotliwego bankowca inwestycyjnego, który zmarł w wieku 31 lat. Wierzył, iż główną barierą rozwoju gospodarczego był brak uczciwości i zasad etycznych w bankowości i finansach.

Konkurs Etyka w Finansach daje młodym pracownikom, studentom i naukowcom szansę aby podzielili się z nami pasją do wykonywanej pracy a także pomysłami na usprawnienie i ulepszenie systemu. Wymogiem podstawowym stawianym esejom konkursowym jest prezentacja innowacyjnej propozycji zmian mających na celu ochronę lub wykorzystanie wartości etycznych w świecie finansów.

W polskiej edycji konkursu pula nagród sięga 26 000 zł. Sponsorami nagród są:

Jak wziąć udział w konkursie?

Konkurs jest skierowany do młodych profesjonalistów oraz środowiska akademickiego, w tym studentów i pracowników naukowych, do 35 roku życia. Kandydaci powinni przedstawić niepublikowany wcześniej esej w języku polskim. Esej (maksymalnie 5 000 wyrazów wraz z załącznikami) powinien mieć charakter analityczny bądź sugerować propozycję praktycznego zastosowania etyki. Powinien prezentować pomysły innowacyjne.

Zainteresowani udziałem w konkursie, powinni przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: sekretarzkeb@cpb.pl

Końcowy termin nadsyłania zgłoszeń to 28 lutego 2015 r.

Prace należy przesłać do 31 marca 2015 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas specjalnej uroczystości.

Pobierz Formularz zgłoszeniowy

Pobierz Broszura informacyjna

Pobierz Oświadczenie autora

Pobierz Regulamin konkursu

Laureaci poprzedniej edycji oraz tematy ich esejów:

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji oraz zasady udziału w konkursie pod adresem e-mail: sekretarzkeb@cpb.pl

Biuro: Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich

Tel. 22 463 47 69

Faks 22 48 68 403

    Udostępnij artykuł: