Konkurs na najładniejszą placówkę bankową rozstrzygnięty

Bankowość

Do 8 listopada 2012 r. można było oddać głos na Najładniejszą Placówkę Bankową. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: Najładniejsza Placówka Bankowa w Polsce oraz Najładniejsza Spółdzielcza Placówka Bankowa. Po długich naradach i zaciekłych sporach jury do ostatniego etapu zakwalifikowało aż dziesięciu faworytów do tych tytułów.

Zdaniem Agaty Gabiś, historyka sztuki i Marketing Manager w pracowni KMA Architekci, będącej partnerem konkursu: „Wybrane przez jury placówki wyraźnie wyróżniają się na tle wszystkich zgłoszonych do konkursu obiektów. Ich wnętrza stanowią prawdziwą alternatywę dla często nijakiego i anonimowego wystroju obiektów użyteczności publicznej. Nietypowe meble oraz niekonwencjonalne rozwiązania przestrzenne sprawiły, że powstały miejsca o kameralnej i pozytywnej atmosferze, przyjaznej zarówno dla klienta, jak i dla pracowników„.

W kategorii Najładniejsza Placówka Bankowa, najwięcej głosów otrzymał Oddział Detaliczny ING Banku Śląskiego: Toruń, ul. Szosa Chełmińska 26.

Już podczas nominacji, wśród członków Jury panowało przekonanie, że właśnie obiekt z Torunia ma największe szanse na zwycięstwo. Anna Misiura, architekt z pracowni K-M-A uważa, że głównym powodem wyróżnienia tego projektu było: Wykreowanie wysmakowanej i nieszablonowej atmosfery wnętrza.

Na uznanie zasłużył również Oddział Korporacyjny ING Banku Śląskiego w Łodzi na ul. Kopcińskiego 73/75, który początkowo, z uwagi na liczbę oddanych głosów, uznawany był za faworyta konkursu. Dużym zainteresowaniem cieszył się również projekt Oddziału Nordea Bank Polska SA w Warszawie na ul. Puławskiej 22.

Zwycięzcą w kategorii Najładniejsza Spółdzielcza Placówka Bankowa został, zdobywając imponujące poparcie, Oddział (i centrala) GBS Banku w Barlinku przy ul. Strzeleckiej. Zdradzimy tajemnicę, że po piętach deptał mu Warmiński Bank Spółdzielczy Oddział Lubomino oraz Placówka ESBANKU, Banku Spółdzielczego w Radomsku, ul. Reymonta.

Galerie zdjęć nominowanych w konkursie placówek znajdziemy na łamach portalu banking-magazine.pl.

Ilość głosów, nieustannie spływających do nas na Facebook-u oraz na maila redakcji Banking-Magazine.pl, aż do ostatniej minuty nie pozwalała na wyłonienie w każdej kategorii jednoznacznego faworyta. Obserwując zaangażowanie głosujących śmiało można powiedzieć, że Banki mają swoich fanów!

Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują zdobywcom I miejsca.

Dziękujemy również wszystkim, którzy oddali swój głos.

Źródło: Banking-Magazine

Udostępnij artykuł: