Koronawirus: 58 mln zł pożyczek płynnościowych dla mikro-, małych i średnich firm z województwa łódzkiego

Firma

Ponad 58 mln złotych na pomoc przedsiębiorcom z województwa łódzkiego dotkniętych skutkami epidemii COVID-19 – rozpoczęło się przyjmowanie przez ŁARR wniosków na pożyczkę płynnościową.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego
Źródło: ŁARR

Ponad 58 mln złotych na pomoc przedsiębiorcom z województwa łódzkiego dotkniętych skutkami epidemii COVID-19 – rozpoczęło się przyjmowanie przez ŁARR wniosków na pożyczkę płynnościową.

#Łódź: Pożyczka jest udzielana bez prowizji, bez marży, bez #WIBOR oraz nie są pobierane opłaty za przyjmowanie wniosków i ich rozpatrzenie #COVID19 #Lockdown #PłynnośćFinansowa @LARR_PL @BGK_pl

Z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 ‒ 2020 został stworzony Projekt wsparcia Przedsiębiorców z województwa łódzkiego dotkniętych skutkami epidemii COVID-19.

Projekt został uruchomiony w dniu 12 maja 2020 roku poprzez podpisanie przez zarząd Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego (ŁARR) umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na uruchomienie pożyczek płynnościowych dla właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

Pożyczki na bieżącą działalność

Łączna kwota udzielonych pożyczek wyniesie 58 823 000 zł, z czego 8 823 000 zł to wkład własny Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

W ramach pożyczki finansowane będą wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej m.in. na wynagrodzenia dla pracowników (w tym także składowe należne ZUS, Urzędowi Skarbowemu).

Ponadto koszty personelu pracującego na terenie firmy, na zobowiązania publiczno-prawne, na spłatę zobowiązań handlowych, na pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, na zakup towarów i półproduktów.

Pożyczka maksymalnie do miliona złotych

Oprocentowanie pożyczki wyniesie 0,1% lub 1,5% w skali roku w zależności od okresu spłaty i wysokości pożyczki. Przedsiębiorca będzie mógł otrzymać pożyczkę maksymalnie do 1 mln zł i z okresem spłaty do 72 miesięcy.

Pożyczka jest udzielana bez prowizji, bez marży, bez WIBOR oraz nie są pobierane opłaty za przyjmowanie wniosków i ich rozpatrzenie.

Pożyczek w ramach opisanego Projektu udziela Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Więcej informacji i wniosek na stronie: www.larr.pl                                      

Paweł Anyszewski

                     Prezes Zarządu

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: