Koronawirus: firmy naruszające ograniczenia epidemiczne bez pomocy publicznej?

Firma

Koronawirus COVID-19 i młotek sędziowski
Fot. stock.adobe.com/Valery Evlakhov

Przedsiębiorcy, którzy naruszają ograniczenia, nakazy i zakazy w zakresie prowadzonej działalności w związku z pandemią będą mogły dostać odmowę udzielenia pomocy publicznej, w tym środków z rządowych tarcz antykryzysowych - przewiduje projekt noweli autorstwa grupy posłów PiS.

#Przedsiębiorcy, którzy naruszają ograniczenia, nakazy i zakazy w zakresie prowadzonej działalności w związku z pandemią będą mogły dostać odmowę udzielenia pomocy publicznej, przewiduje projekt noweli #koronawirus #COVID19

„Naruszenie przez przedsiębiorcę ograniczeń, nakazów i zakazów w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej ustanowionych w związku z wystąpieniem stanu epidemii (…) stanowi podstawę odmowy udzielenia pomocy publicznej, w szczególności wsparcia finansowego udzielonego na podstawie art. 2a ustawy z dn. 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (ustawa wprowadzająca rządowe tarcze pomocowe – przyp. red.)” – napisano w projekcie projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 (druk nr 683).

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: