Koronawirus: test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2 kupisz w Biedronce

Gospodarka

Biedronka będzie sprzedawać test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2 od 15 marca, podała sieć.

Biedronka
Fot. stock.adobe.com/Proxima Studio

Biedronka będzie sprzedawać test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2 od 15 marca, podała sieć.

Sieć Biedronka jako pierwsza w Polsce od poniedziałku 15 marca br. będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2.

"Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych i za cenę znacznie niższą od laboratoryjnej: jedna sztuka to 49,99 zł" - czytamy w komunikacie.

Maksymalnie 3 testy dla 1 klienta

Jeden klient może zakupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki testu Primacovid, podano również.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: rząd rozszerza obostrzenia na województwa mazowieckie i lubuskie, wkrótce lockdown w całym kraju?

"Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3%. Raporty ewaluacyjne Primacovid wskazują na czułość 98,92% dla IgG i 92,98% dla IgM w porównaniu do metody referencyjnej (ELISA). Swoistość łączna IgG i IgM wynosi 98,3%" - czyatmy dalej.

Czytaj także: COVID-19: Komisja Europejska dopuściła do obrotu w UE szczepionkę Johnson & Johnson >>>

W 2020 r. spółka otworzyła 129 sklepów, powiększając sieć o 113 sklepów netto, kończąc rok z liczbą 3 115 placówek.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: