Koronawirus w Polsce: 1 września powrót do tradycyjnych lekcji w szkołach

Gospodarka

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) zakłada, że rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 1 września. Uczniowie na terenie szkoły nie będą musieli zasłaniać nosa i ust, poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski
Minister edukacji Dariusz Piontkowski Fot. Adam Guz/KPRM

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) zakłada, że rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi 1 września. Uczniowie na terenie szkoły nie będą musieli zasłaniać nosa i ust, poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Min. @D_Piontkowski: 1 września zakładamy powrót do tradycyjnych zajęć w szkołach #koronawirus #COVID19 #szkoły @MEN_GOV_PL

"1 września zakładamy powrót do tradycyjnych zajęć w szkołach" - powiedział Piontkowski w trakcie konferencji prasowej.

Uczniowie nie będą mieć obowiązku zasłaniania ust i nosa

Zaznaczył, że uczniowie nie będą mieć obowiązku zasłaniania ust i nosa.

"Nie zakładamy, żeby był obowiązek zasłaniania ust i nosa. Oczywiście, nie będziemy zakazywali […] ale podczas standardowych zajęć nie będzie obowiązywać" - zaznaczył.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego

Przedstawił też wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) dot.  organizacji zajęć, lekcji, wydawania posiłków, a także zasad postępowania w przypadku stwierdzenia COVID-19 u uczniów lub pracowników.

Przygotowano też scenariusze postępowania, zakładające możliwość ograniczenia lub zawieszenia zajęć stacjonarnych w konkretnej placówce. Decyzję podejmowałby dyrektor za zgodą organu prowadzącego placówkę i Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Obecnie przygotowywane są wytyczne, jak miałoby się to odbywać i w jakich sytuacjach. Wówczas szkoły przechodziłyby na nauczanie zdalne (w ograniczonym bądź pełnym wymiarze).

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

MEN zachowa prawo do ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych na części lub całości terytorium kraju, gdyby zaszła taka konieczność.

W ubiegłym roku szkolnym - ze względu na pandemię - zajęcia stacjonarne w placówkach były zawieszone od 12 marca.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: