Koronawirus w Polsce: cały kraj czerwoną strefą, nauczanie zdalne w szkołach podstawowych, zamknięcie restauracji – lista nowych obostrzeń

Gospodarka

Cała Polska będzie strefą czerwoną od soboty, poinformował na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Premier przedstawił także szereg nowych obostrzeń, które obowiązywać będą również od 24 października.

Premier Mateusz Morawiecki
Rządowy zespół zarządzania kryzysowego Fot: Krystian Maj/KPRM

Cała Polska będzie strefą czerwoną od soboty, poinformował na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Premier przedstawił także szereg nowych obostrzeń, które obowiązywać będą również od 24 października.

"Niestety, sytuacja jest nadal niedobra i dynamiczna. Dzisiaj nastąpił kolejny przyrost liczby zakażonych. […] Liczba zakażonych przekroczyła znacznie 13 tys. również liczba zgonów jest bardzo wysoka" - powiedział premier.

Polska od jutra staje się strefą czerwoną.

"Wszystkie te zasady, do których przyzwyczaili się ci mieszkańcy, którzy żyją, pracują, uczą się obowiązują na terytorium całej Rzeczpospolitej" - powiedział premier. 

Klasy 4-8 w szkoły podstawowej przejdą od soboty, 24 października w tryb nauczania zdalnego - powiedział na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Kluczowa zmiana, którą dzisiaj ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Źródło: PAP BIZNES, ISBnews
Udostępnij artykuł: