Koronawirus w Polsce: obowiązkowa kwarantanna dla osób wracających z Indii, Brazylii i RPA

Gospodarka

Osoby wracające do Polski z Indii, Brazylii i Republiki Południowej Afryki będą poddawane obowiązkowej kwarantannie - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. Ministerstwo Zdrowia

Osoby wracające do Polski z Indii, Brazylii i Republiki Południowej Afryki będą poddawane obowiązkowej kwarantannie - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Będziemy chcieli zmienić procedury przekraczania granicy w przypadku tych krajów, gdzie najczęściej występują te mutacje, które stanowią potencjalnie największe zagrożenie. Dlatego w przypadku Brazylii, Indii i Republiki Południowej Afryki - wszystkie osoby, które będą przyjeżdżały z tych trzech destynacji, będą automatycznie poddawane kwarantannie bez możliwości zwolnienia testem wykonanym w ciągu 48 godzin po przyjeździe. Dopiero po 7 dniach te osoby będą mogły wykonać test, po to, żeby ewentualnie być z kwarantanny zwolnionym" - powiedział Niedzielski. 

Kolejne dwa ogniska indyjskiej mutacji koronawirusa

W Polsce wykryto kolejne 2 ogniska indyjskiej mutacji koronawirusa - powiedział w trakcie konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Mamy kolejne dwa ogniska związane z mutacją indyjską - jedno ognisko w okolicach Warszawy, a drugie w Katowicach.

"W tej chwili mamy przebadanych 14 próbek z tych 2 ognisk i te 14 próbek potwierdza, że to jest mutacja indyjska" - powiedział Niedzielski.

Czytaj także: Rząd luzuje obostrzenia, jest plan odmrażania gospodarki, kiedy zostaną otwarte galerie handlowe, hotele, restauracje i siłownie?

"Sumarycznie możemy być pewni, że jest co najmniej 16 przypadków. (...) To są ogniska obejmujące większą liczbę osób niż te 14 zidentyfikowanych mutacji indyjskich" - dodał.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: