Koronawirus w Polsce. Rząd zapowiada działania wspierające duże firmy, w tym spółki Skarbu Państwa

Firma / Gospodarka

Rząd podejmie działania, by w okresie kryzysu wspierać także duże firmy, w tym spółki Skarbu Państwa - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Napis koronawirus na tle flagi Polski
Fot. stock.adobe.com/leestat

Rząd podejmie działania, by w okresie kryzysu wspierać także duże firmy, w tym spółki Skarbu Państwa - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

.@SasinJacek: rząd podejmie działania, by w okresie kryzysu wspierać także duże firmy, w tym spółki Skarbu Państwa #koronawirus #COVID19 #koronawiruspolska

"Chcemy, by straty gospodarcze były jak najmniejsze. Oczywiście w wyniku działań jakie musieliśmy podjąć jako państwo, jako rząd w trudnym momencie, straty będą odczuwalne dla małych firm, dla średnich, ale i dla tak dużych, jak KGHM" - powiedział Sasin na poniedziałkowej konferencji prasowej w KGHM.

"Staramy się ograniczyć straty"

"Staramy się ograniczyć straty, temu służy specustawa dedykowana mniejszym i średnim przedsiębiorcom. Będziemy jednak z poziomu rządu podejmować też działania, by wspierać duże firmy, w tym duże spółki Skarbu Państwa" - dodał.

Czytaj także: Są założenia pakietu pomocowego: rząd wprowadzi system wypłat wynagrodzeń dla tych, co nie mogą świadczyć pracy. Co jeszcze? Pięć filarów tarczy antykryzysowej >>>

"Po zakończeniu epidemii potrzebny będzie mocny impuls gospodarczy"

Poinformował, że po zakończeniu epidemii koronawirusa potrzebny będzie mocny impuls gospodarczy i zadaniem spółek Skarbu Państwa, w tym KGHM, będzie stanie się "kołem zamachowym gospodarki, gdy będziemy z tego kryzysu wychodzić".

KGHM utrzymuje ciągłość produkcji.

"Utrzymujemy produkcję, utrzymujemy eksport. Co prawda cena w wyniku kryzysu nam nie sprzyja" - powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Dodał, że z pozytywną odpowiedzią ze strony Ministerstwa Aktywów Państwowych spotykają się sugestie związane z kwestiami regulacyjnymi, ze zmianami aktów prawnych.

"Jest zrozumienie dla sytuacji ponadstandardowej, w której działa biznes" - powiedział prezes KGHM.

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Koncern włączył się w działania służące ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym m.in. w produkcję płynu dezynfekującego, maseczek chirurgicznych. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: