Koronawirus w Polsce. Rząd zapowiada kolejne rozwiązania w ramach tarczy antykryzysowej

Gospodarka

Minister cyfryzacji Marek Zagórski
Minister cyfryzacji Marek Zagórski Fot. Newseria Biznes

Kończymy pracę nad kolejnym pakietem zmian w ramach tzw. tarczy antykryzysowej; chcemy jeszcze przed świętami skierować kolejne propozycje do parlamentu - powiedział w poniedziałek minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Min. @ZagorskiMarek: kończymy pracę nad kolejnym pakietem zmian w ramach tzw. tarczy antykryzysowej #TarczaAntykryzysowa #koronawirus #COVID19 #koronawiruspolska @mc_gov_pl

W rozmowie w Polskim Radiu 24 minister wyraził nadzieję, że Senat bez poprawek przyjmie w poniedziałek pakiet ustaw tzw. tarczy antykryzysowej. „Oczekuję, że praca Senatu – mam nadzieję, że bez poprawek – będzie bardzo szybka. Na to wszyscy czekają; chciałoby się żeby Senat dzisiaj przyjął ten pakiet ustaw i żeby one mogły być podpisane przez prezydenta niezwłocznie” – zaznaczył Zagórski.

Czytaj także: Tarcza antykryzysowa: “trzeba natychmiast ją wprowadzić i rozpocząć pilne prace nad nowelizacją”. Apel Rady Przedsiębiorczości >>>

„Rozwiązania zaproponowane w tzw. tarczy antykryzysowej nie są ostateczne”

Minister podkreślił przy tym, że rozwiązania zaproponowane w tzw. tarczy antykryzysowej nie są ostateczne. „Nie wszystkie pomysły, które zgłaszały poszczególne ministerstwa znalazły się w tym projekcie. Kończymy pracę nad kolejnym pakietem zmian. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed świętami będziemy chcieli kolejne propozycje skierować do parlamentu” – zapowiedział.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Zagórski zapewnił też, że jeśli już zaproponowane rozwiązania nie będą spełniały oczekiwań lub będą wymagać korekty, to rząd będzie na to reagował.

Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki. W poniedziałek uchwalonymi przez Sejm zmianami w prawie zajmie się Senat.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa przyjęta przez Sejm. Jaką pomoc dla przedsiębiorców przewiduje?

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: