Koronowirus w Polsce. Prezes PFR wnioskuje o wydłużenie terminów wdrożenia II etapu PPK

Mój plan emerytalny

Prezes PFR zwrócił się do Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju o wydłużenie terminów wdrożenia II etapu PPK do dat przypadających na III etap - poinformował Paweł Borys na Twitterze.

Fot. Polski Fundusz Rozwoju

Prezes PFR zwrócił się do Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju o wydłużenie terminów wdrożenia II etapu PPK do dat przypadających na III etap - poinformował Paweł Borys na Twitterze.

Prezes PFR @PawelBorys_ zwrócił się do @MF_GOV_PL i @MinRozwoju o wydłużenie terminów wdrożenia II etapu #PPK do dat przypadających na III etap #koronawirus #COVID19 #koronawiruspolska @Grupa_PFR @Moje_PPK

"W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego Covid_19 zwróciłem się jako podmiot wdrażający program Moje PPK z wnioskiem do MF i Ministerstwa Rozwoju o wydłużenie terminów wdrożenia PPK na II Etapie dla średnich firm do dat przewidzianych dla III Etapu" - napisał prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Czytaj także: Czy koronawirus wpłynie na decyzje Polaków dotyczące PPK i IKE?

Borys poinformował, że w przypadku wprowadzenia stosowanych zmian prawnych termin zawarcia umowy o zarządzanie zostanie wydłużony z 24.04.20 do 27.10.20, a termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK z 11.05.20 do 10.11.20.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Wsparcie przedsiębiorców

"Zmiana terminów powinna ułatwić pracodawcom wdrożenie programu PPK. Wydłużenie terminów ma na celu wsparcie przedsiębiorców w obecnym nadzwyczajnym otoczeniu gospodarczym w związku z Covid19 oraz zapewnienie bezpiecznego przeprowadzenia szkoleń i kampanii dla pracowników" - dodał.

Z początkiem roku ruszył drugi etap wdrażania PPK. Do 24 kwietnia 2020 r. firmy zatrudniające między 50 a 249 pracowników mają czas na podpisanie umowy o zarządzanie programem. Według PFR takich firm jest około 20 tys. i zatrudniają 2 mln osób. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: