Krajowe finały Imagine Cup 2014 już w najbliższą środę

Finanse i gospodarka

Krajowe finały Imagine Cup 2014, największego konkursu technologicznego na świecie, zbliżają się wielkimi krokami. W najbliższą środę, 9 kwietnia w trzech kategoriach tematycznych - World Citizenship, Innovation i Games - zmierzy się po 5 zespołów. Dzień później, o uznanie jury i miejsca na podium będą rywalizować już tylko 3 najlepsze drużyny z każdej kategorii.

Zwycięskie zespoły narodowe w poszczególnych kategoriach awansują do półfinałów światowych, które odbędą się online w maju. Niespełna miesiąc później, na początku czerwca, dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę na finałach światowych w Seattle.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Imagine Cup będzie Michał Boni, były minister administracji i cyfryzacji.

Wyzwania, jakie Imagine Cup stawia przed uczestnikami konkursu, to nie tylko szansa na wygranie atrakcyjnych nagród. To przede wszystkim szansa zdobycia przewagi konkurencyjnej na rynku pracy i stworzeniu własnego biznesu.

W tym roku organizatorzy Imagine Cup położyli szczególny nacisk na to, aby konkurs dawał studentom jak najwięcej okazji zdobycia nowych kompetencji i doświadczenia wartościowego z punktu widzenia potencjalnych pracodawców. Zarówno w obszarze IT jak i tak zwanych miękkich umiejętności takich jak efektywna komunikacja czy praca w grupie. Jak pokazują prognozy*, w ciągu najbliższej dekady liczba stanowisk, które będą wymagały od kandydatów sprawnego posługiwania się nowymi technologiami, wzrośnie o ponad połowę, do poziomu 77%.

Według badania IDC** umiejętność komunikacji, pracy w grupie i prezentacji efektów działań jest pożądana w większości zawodów wysokiego wzrostu płac. Te same umiejętności są także niezbędne w przypadku 40% miejsc pracy o najwyższym potencjale wynagrodzeń. Jury konkursu będzie brało pod uwagę obydwa te obszary kompetencji podczas wyłaniania najlepszych projektów i drużyn w Polsce.

Dwunastą edycję konkursu organizowaną przez firmę Microsoft i Instytut Wzornictwa Przemysłowego wspierają partnerzy technologiczni: Acer, Billenium, DevCore.NET, Nokia. Honorowym patronatem wydarzenie objęło Ministerstwo Gospodarki.

Uroczysta Gala wręczenia nagród dla zwycięskich zespołów odbędzie się 10 kwietnia 2014 r., ok. godz. 18.00 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

* Dane za US Bureau of Labor Statistics
** Dane za IDC, Skills Requirements for Tomorrow’s Best Jobs, Oct. 2013

Źródło: Microsoft

Udostępnij artykuł: