Krajowy Ranking „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”: Liderzy docenieni

NBS 2010/06

Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie pod względem potencjału rozwoju oraz Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie w kategorii efektywności zostały laureatami nagród głównych rankingu miesięcznika "Nowoczesny Bank Spółdzielczy".

Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie pod względem potencjału rozwoju oraz Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie w kategorii efektywności zostały laureatami nagród głównych rankingu miesięcznika "Nowoczesny Bank Spółdzielczy".

Podczas uroczystej Gali z udziałem blisko 250 prezesów banków spółdzielczych i zrzeszających, władz ZBP i KZBS, przedstawicieli instytucji i firm współpracujących z sektorem wręczono statuetki oraz certyfikaty Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” – edycji 2010.

 

Jury konkursu wyróżniło po 100 najlepszych banków w dwóch kategoriach: potencjału rozwoju (suma bilansowa, wynik finansowy netto, kredyty, depozyty, rachunki osób fizycznych i prawnych) oraz efektywności (dynamika wyników). Według danych na koniec grudnia 2009 r. największy potencjał ekonomiczny posiadały: Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, Wielkopolski Bank Spółdzielczy w Poznaniu, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.

Najbardziej efektywną działalność prowadziły: Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie, Bank Spółdzielczy w Księżpolu, Bank Spółdzielczy w Pszczynie, Bank Spółdzielczy w Katowicach, Bank Spółdzielczy w Santoku, Bank Spółdzielczy w Andrychowie.

Podczas uroczystej gali liderzy rankingu zostali uhonorowani przez banki zrzeszające: Bank BPS SA, GBW SA i MR Bank SA. Biuro Informacji Kredytowej SA nagrodziło najlepsze banki maszynami liczącymi (GFS 100 dla KBS w Krakowie i SBR w Szepietowie oraz GFB 800 dla PBS w Sanoku, BS w Brodnicy, BS w Księżpolu i BS w Pszczynie). Nagrody ufundowały współpracujące z sektorem spółdzielczym firmy Asseco Poland, InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej, Konsmetal, Wincor Nixdorf i Union Investment. Z przesłaniem do liderów sektora wystąpił Philippe Saffray – prezes MACIF Życie TUW. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie dyrektorowi generalnemu ZBP – Andrzejowi Wolskiemu Złotej Odznaki im. Franciszka Stefczyka przyznawanej przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: