Krajowy ranking „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”: Pierwsza liga spółdzielcza

NBS 2009/05

Laureatami nagród głównych Krajowego Rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze" zostały Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie w kategorii "Największe banki" oraz Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku w kategorii "Najefektywniejsze banki".

Prezentujemy wyniki 100 wyróżnionych spośród 579 BS-ów działających na koniec 2008 r. w trzech zrzeszeniach: Banku BPS, GBW i MR Banku.

Laureaci w dwunastu kategoriach

Wzorem lat ubiegłych zwróciliśmy się do wszystkich banków spółdzielczych w kraju o podanie podstawowych danych i wyników finansowych za lata 2007 i 2008. Z analizy otrzymanych informacji wynika, że największy potencjał ekonomiczny posiadały: KBS w Krakowie, PBS w Sanoku, BS w Białej Rawskiej, BS w Ostrowi Mazowieckiej, MBS w Wieliczce i WBS w Poznaniu.

Największą sumę bilansową w 2008 r. osiągnął KBS w Krakowie, PBS w Sanoku, BS w Brodnicy, BSR w Krakowie, WBS w Poznaniu i BS w Kielcach.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: