Krajowy Ranking „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”: Laureaci tegorocznej edycji rankingu

NBS 2018/05

Zmienione zasady wyboru laureatów tegorocznej edycji Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” oznaczają, że w poszczególnych kategoriach mamy podwójnych zwycięzców – instytucje uczestniczące w Systemie Ochrony Zrzeszenia BPS oraz w Spółdzielczym Systemie Ochrony SGB. Oto, krótkie z konieczności, opisy tegorocznych laureatów rankingu.

System Ochrony Zrzeszenia BPS

Banki o aktywach powyżej 500 mln zł

Bank Spółdzielczy w Wolbromiu, którego prezesem zarządu jest Witold Myszor, należy do grupy dużych banków pod względem skali działania, mierzonej wysokością sumy bilansowej (534 mln zł wg stanu na 31 grudnia 2017 r.). Prowadzi działalność na terenie woj. małopolskiego i śląskiego. Poza centralą posiada siedem placówek: w Żarnowcu, Skale, Charsznicy, Pilicy, Olkuszu, Łazach i Sędziszowie, zatrudnia 95 pracowników. W 2017 r. odnotował wzrost skali działania wyrażający się zwiększeniem sumy bilansowej. Sytuacja ekonomiczno-finansowa banku jest stabilna i zapewnia bezpieczeństwo środkom pieniężnym zgromadzonym na rachunkach bankowych klientów. Suma bilansowa przypadająca na jednego zatrudnionego wynosi blisko 5,4 mln zł.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: