Kraków – czwarta lokalizacja Funduszu Mieszkań na Wynajem

Finanse i gospodarka

Po pierwszych inwestycjach w Poznaniu, Gdańsku i Piasecznie, nadeszła kolej na kolejną aglomerację. Już pod koniec I kwartału 2016 r. pierwsi najemcy będą mogli wynająć mieszkania w budynku przy ulicy Polonijnej w Krakowie.

Po pierwszych inwestycjach w Poznaniu, Gdańsku i Piasecznie, nadeszła kolej na kolejną aglomerację. Już pod koniec I kwartału 2016 r. pierwsi najemcy będą mogli wynająć mieszkania w budynku przy ulicy Polonijnej w Krakowie.

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Funduszu Mieszkań na Wynajem, w ciągu najbliższych 2 lat w ofercie funduszu pojawią się mieszkania na wynajem w największych polskich aglomeracjach. Po Poznaniu, Gdańsku i Piasecznie, kolejną inwestycją w ramach Funduszu jest zakup pięciopiętrowego budynku przy ulicy Polonijnej w Krakowie.  Budynek jest obecnie w budowie. Zakończenie prac związanych z budową i wykończeniem mieszkań zaplanowano na I kwartał 2016 roku. W nieruchomości znajdzie się 45 mieszkań (jedno i dwupokojowych) o powierzchni od 27m2 do 46m2.

"Duże zainteresowanie dotychczasową ofertą Funduszu potwierdza zasadność standardów, którymi kierujemy się przy wyborze konkretnej inwestycji. Dla naszych najemców szczególne znaczenie ma wysoki standard wykończenia mieszkań, dogodna lokalizacja budynku, możliwość zameldowania w wynajmowanym lokalu oraz atrakcyjna cena i poczucie bezpieczeństwa, jakie gwarantuje podpisanie umowy najmu z partnerem instytucjonalnym" - mówi Ryszard Słowiński, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Takie standardy spełnia położona w dzielnicy Krakowa - Bieżanów - Prokocim inwestycja przy ulicy Polonijnej. Dogodna lokalizacja i bliskość przystanków komunikacji publicznej, to nie jedyne zalety tego miejsca. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się tereny zielone: Park A. i E. Jerzmanowskich, obiekty handlowo-usługowe, centrum handlowe oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W bezpośrednim otoczeniu zlokalizowane są przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja.

Takie atrybuty mieszkań zlokalizowanych przy ulicy Polonijnej sprawiają, że oferta ich najmu może być szczególnie atrakcyjna dla młodych, aktywnych osób, studentów oraz rodzin z dziećmi. Przewidywany termin udostępnienia mieszkań najemcom to  koniec I kwartału 2016.

"Mamy nadzieję, że klienci z Krakowa również docenią korzyści wynikające z wynajęcia mieszkania od naszego Funduszu. Jesteśmy  przewidywalnym partnerem, który myśli o długofalowym rozwoju swojej działalności w tym sektorze" - mówi Adam Świrski,  wiceprezes Zarządu BGK, przewodniczący Rady Nadzorczej BGK Nieruchomości S.A. - "Sądzimy, że inne podmioty dysponujące kapitałem pójdą w nasze ślady, dzięki czemu nasze standardy obsługi staną się normą na rynku".

Justyna Kwiek
Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej

Udostępnij artykuł: