Krakowski Bank Spółdzielczy już z nowym prezesem

Bankowość spółdzielcza / Kadry

1 września Dariusz Marcjasz rozpoczął pracę na stanowisku p.o. prezesa Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego, na które został wybrany w wyniku głosowania Rady Nadzorczej przeprowadzonego 23 czerwca br.

Dariusz Marcjasz, Fot. KBS

1 września Dariusz Marcjasz rozpoczął pracę na stanowisku p.o. prezesa Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego, na które został wybrany w wyniku głosowania Rady Nadzorczej przeprowadzonego 23 czerwca br.

Decyzja o zmianach we władzach instytucji ma stanowić początek nowego kierunku rozwoju jednego z największych banków spółdzielczych w Polsce #KrakowskiBankSpółdzielczy

Decyzja o zmianach we władzach instytucji ma stanowić początek nowego kierunku rozwoju jednego z największych banków spółdzielczych w Polsce. Dariusz Marcjasz to specjalista z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży finansowej. Ze względu na swoje szerokie kompetencje jest uznanym ekspertem w sektorze bankowym, gdzie specjalizuje się m.in. w obszarze technologii i bankowości internetowej. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej Dariusz Marcjasz był odpowiedzialny za szereg funkcji, w tym za działania zarządcze i operacyjne banków, rozwój i wdrażanie produktów płatniczych czy koordynowanie płynności gotówkowej w oddziałach bankowych. Pracował w takich bankach jak ABN AMRO Bank, Citibank, Lukas Bank, Pekao SA oraz Kredyt Bank, gdzie zajmował m.in. stanowiska dyrektora zarządzającego, dyrektora operacyjnego i dyrektora departamentu.

Czytaj także: Bankowość spółdzielcza nie powinna być drugą ligą rynku finansowego >>>

Za swoje osiągnięcia na rynku finansowym został odznaczony medalem Kopernika Związku Banków Polskich. W 2018 r. otrzymał wyróżnienie Fundacji Polska Bezgotówkowa za działania na rzecz upowszechnienia płatności bezgotówkowych w samorządach terytorialnych w Polsce. Przez kilka lat był aktywnym członkiem VISA Executive Forum. Posiada wiedzę z zakresu bankowości transakcyjnej dla przedsiębiorstw: wprowadzania bankowości internetowej, rozwiązań typu mass collect, polecenie zapłaty, cash pooling i EBPP.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej w Warszawie, odpowiadając za dział sprzedaży i usług internetowych, a także wiceprzewodniczącego Rady Fundacji KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium.

Dariusz Marcjasz: nasz bank ma przede wszystkim służyć ludziom

- Bankowość spółdzielcza to sektor z wieloletnią tradycją, wyróżniający się społecznym charakterem. Wspólnie z członkami Zarządu zamierzamy kontynuować i wzmacniać ten element tożsamości Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Nasz bank ma przede wszystkim służyć ludziom, chcemy nadal budować  długoterminowe, oparte na zaufaniu relacje z klientami i spółdzielcami. Pracujemy także nad nowymi rozwiązaniami, które z pewnością podniosą efektywność i komfort bankowości, więcej o szczegółach będziemy mogli powiedzieć już wkrótce – powiedział Dariusz Marcjasz, p.o. prezesa Zarządu KBS.

- Objęcie stanowiska p.o. prezesa przez Dariusza Marcjasza, wybitnego ekonomistę i menadżera, to ważny krok w rozwoju Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Reprezentujemy stanowisko 35 tysięcy spółdzielców i cieszę się, że jako bank obraliśmy kierunek, który jest zgodny z tradycją i dzisiejszymi oczekiwaniami klientów, a jednocześnie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami cyfryzacja – mówi Irena Wiktor, wiceprezes Zarządu KBS.

Udostępnij artykuł: