Krakowski Bank Spółdzielczy: Własnym kursem w przyjaźni do klienta

NBS 2015/06

Zebranie Przedstawicieli Krakowskiego Banku Spółdzielczego bardzo pozytywnie oceniło działalność i wyniki tego banku w 2014 r. W zebraniu wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów, którzy już od lat współpracują z KBS.

Zebranie Przedstawicieli Krakowskiego Banku Spółdzielczego bardzo pozytywnie oceniło działalność i wyniki tego banku w 2014 r. W zebraniu wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów, którzy już od lat współpracują z KBS.

Wwielu przypadkach to właśnie bank krakowski i jego polityka wspierania małych ojczyzn umożliwia rozwój społeczności lokalnych, które poszukują środków finansowych na inwestycje w ramach projektów europejskich. Przypomnijmy: w rankingu krajowym miesięcznika NBS po raz kolejny już Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie uzyskał tytuł najlepszego banku spółdzielczego w kraju.

W czasie zebrania Jan Czesak, przewodniczący Rady Nadzorczej i Zbigniew Bodzioch, prezes KBS odebrali z rąk Piotra Huziora, prezesa Związku Rewizyjnego BS honorowe dyplomy Z okazji 25-lecia polskiej transformacji, w uznaniu aktywnego propagowania idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki - sygnowane przez wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego.

nbs.2015.06.foto.006.b.400xKrakowski Bank Spółdzielczy oferuje produkty finansowe w najwyższym europejskim standardzie, m.in. usługi bankowości mobilnej. Mimo że działa na obszarze kilku województw, to wciąż bank z ludzką twarzą, w którym klient nie jest anonimowy i zawsze może liczyć na przyjazne podejście. Przedstawiciele społeczności lokalnych, m.in. przedsiębiorcy MŚP, w swoich wypowiedziach docenili działania na rzecz budowania społecznej odpowiedzialności biznesu. KBS jest donatorem wielu inicjatyw kulturalnych, religijnych i sportowych, wspiera zespoły sportowe, folklorystyczne i projekty edukacyjne. Od dwudziestu lat funkcjonuje jedyna w kraju bankowa galeria malarstwa promująca twórczość wybitnych malarzy. Znakomite wernisaże, których pomysłodawcami i organizatorami są Jan Czesak oraz redaktor Jerzy Skrobot odwiedzają też mniejsze miejscowości regionu - Bochnię, Miechów czy Pcim, gdzie prezentowana jest również twórczość artystów lokalnych.

nbs.2015.06.foto.006.c.400xW swoim wystąpieniu Zbigniew Bodzioch, prezes KBS podkreślił, że to nie magiczne mechanizmy decydują o sukcesach banku. - Liczą się przede wszystkim ludzie, ich uczciwość, wola pracy, zdolności i kultura. Bank nie może być miejscem, gdzie pożyczają ci parasol, gdy jest ładna pogoda i chcą jego zwrotu, gdy zaczyna padać deszcz. Jesteśmy silni, bo mamy kapitał, który gwarantuje naszym klientom bezpieczeństwo, a nam daje możliwości działania na rzecz dobra wspólnego. Bank to ponad 4500 przedsiębiorców, rzemieślników i rolników - naszych udziałowców. To kapitał, którego nie da się wytransferować za granicę, niepodlegający spekulacji i potrafiący wybrać spośród siebie uczciwych i mądrych ludzi, którzy decydują o jego losach dzisiaj i w przyszłości.

 

Udostępnij artykuł: