Krakowski Bank Spółdzielczy z nowym wiceprezesem

Bankowość spółdzielcza / Kadry

Nowym wiceprezesem zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego został Artur Mikołajczyk – specjalista w zakresie digitalizacji i procesów cyfrowej transformacji podmiotów finansowych.

Artur Mikołajczyk
Artur Mikołajczyk Fot. KBS

Nowym wiceprezesem zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego został Artur Mikołajczyk – specjalista w zakresie digitalizacji i procesów cyfrowej transformacji podmiotów finansowych.

Nowym wiceprezesem zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego został Artur Mikołajczyk #KrakowskiBankSpółdzielczy #KBS

Głosowanie Rady Nadzorczej w sprawie zmian w składzie Zarządu odbyło się 8 września br. Członkowie zdecydowali o odwołaniu z funkcji wiceprezesa Zarządu Piotra Wojnarowskiego i  powołaniu na stanowisko wiceprezesa Zarządu  Artura Mikołajczyka.

Nowo powołany wiceprezes ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży informatycznej i technologicznej, jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej na kierunku informatyka. W ostatnich latach był związany z grupą kapitałową banku PKO BP, gdzie zajmował stanowisko dyrektora IT. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora departamentu informatyki w firmach z branży ubezpieczeniowej, takich jak Compensa czy Interrisk. Jako współzałożyciel Spółdzielni Vienna Insurance Group Polska, w latach 2014-2017 pracował na stanowisku zastępcy prezesa zarządu tej organizacji.

Czytaj także: Krakowski Bank Spółdzielczy już z nowym prezesem >>>

Doświadczenie zawodowe

Artur Mikołajczyk specjalizuje się w rozwiązaniach cyfrowych wspierających sprzedaż, e-commerce oraz funkcjonowanie portali obsługi klienta. W swojej dotychczasowej karierze wielokrotnie opracowywał strategie rozwoju przedsiębiorstw, obejmujące wymienione wyżej obszary działań. Jego dorobek zawodowy obejmuje również doświadczenie w dziedzinie akwizycji i połączeń spółek finansowych w Polsce oraz krajach Europy Środkowej.

Czytaj także: Bankowość spółdzielcza nie powinna być drugą ligą rynku finansowego >>>

- Krakowski Bank Spółdzielczy jest otwarty na zmiany. Przed nami czas intensywnej pracy nad usprawnieniem procesów, obsługi klienta czy infrastruktury informatycznej. Zarówno ja, jak i pozostali członkowie zarządu jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Bank ma wieloletnią tradycję i renomę, a jednocześnie duży potencjał do szybkiego rozwoju i wprowadzania zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Jestem przekonany, że nie tylko nadążymy za najnowszymi trendami w bankowości, ale będziemy mogli zaproponować również własne nowatorskie rozwiązania – mówi Artur Mikołajczyk, wiceprezes Zarządu KBS.

Udostępnij artykuł: