Kredyt Inkaso: umowa kredytowa z ING Bankiem Śląskim na 60 mln zł na nowe inwestycje

Z rynku

Kredyt Inkaso podpisało umowę kredytową z ING Bankiem Śląskim do 200 mln zł na nowe inwestycje tj. zakup portfeli wierzytelności.

Logo Kredyt Inkaso
Źródło: Materiały prasowe

Kredyt Inkaso podpisało umowę kredytową z ING Bankiem Śląskim do 200 mln zł na nowe inwestycje tj. zakup portfeli wierzytelności.

"Należące do Kredyt Inkaso dwa podmioty zależne (Kredyt Inkaso I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty i Kredyt Inkaso II Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty) podpisały w dniu 3 sierpnia 2022 r. z ING Bankiem Śląskim umowę zwiększającą limit linii kredytowej o kwotę 60 mln zł. Tym samym łączna suma środków dostępnych dla obu podmiotów osiągnęła poziom 200 mln zł. Kwota ta zostanie wykorzystana przez Grupę do sfinansowania nowych inwestycji w postaci zakupu portfeli wierzytelności. Podpisane porozumienie stanowi rozwinięcie współpracy z ING Bankiem Śląskim w ramach umowy o ustanowienie linii kredytowej z maja 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Poszerzenie skali inwestycji

Umowa zwiększająca limit wpisuje się w szerszy plan, którego celem jest znaczne poszerzenie skali inwestycji prowadzonych przez Kredyt Inkaso, podkreślono także.

Czytaj także: KNF zatwierdziła prospekt emisji obligacji Kredyt Inkaso do kwoty 150 mln zł >>>

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Grupa Kredyt Inkaso poza Polską obecna jest w czterech krajach europejskich: Bułgarii, Rumunii, Rosji i Chorwacji.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: