Kredytowa HCE już w marcu w BZ WBK

Polecamy

Bank będzie drugą instytucją w Polsce, oferującą chmurowe płatności zbliżeniowe z rachunku karty kredytowej

BZ WBK oferuje płatności HCE od października. Jak dotąd mogą z nich korzystać jedynie osoby posiadające w tym banku rachunek osobisty. Wkrótce nie będą potrzebowali konta, by płacić mobilnie. Zgodnie z nowym regulaminem, który wchodzi w życie 12 marca, z płatności HCE będą mogli korzystać także posiadacze kart kredytowych. Choć nie wiadomo jeszcze na 100 proc., czy stanie się to właśnie 12 marca czy kilka dni później.

– Wprowadzenie do oferty dwóch nowych produktów, czyli karty Visa Mobile kredytowej oraz MasterCard Mobile kredytowej, planujemy na marzec. Będą to instrumenty płatnicze wydawane posiadaczom tradycyjnych kart kredytowych po zawarciu aneksu do umowy – powiedział Kuba Pękacz, menadżer odpowiedzialny za rozwój biznesu kartowego w BZ WBK. Żeby więc otrzymać mobilną kredytówkę trzeba najpierw przejść normalny proces badania zdolności kredytowej.

Jak deklaruje przedstawiciel BZ WBK, termin ważności mobilnej kredytówki będzie wynosić 4 lata, a aneks do umowy zawierany będzie wyłącznie przez aplikację mobilną. Jeżeli więc macie już kartę kredytową w BZ WBK, nie będziecie musieli ponownie wybierać się do oddziału, by uzyskać jej mobilną wersję.

Płatności HCE pozwalają na dokonywanie transakcji bezgotówkowych telefonem na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową, czyli poprzez przyłożenie smartfona do terminala w sklepie. Dane potrzebne do transakcji przechowywane są w chmurze obliczeniowej, z którą łączy się aplikacja zainstalowana na komórce. Płatności do 50 zł mogą odbywać się bez konieczności wpisywania numeru PIN.

Obecnie płatności HCE oferują cztery banki działające w Polsce. Oprócz BZ WBK także Pekao, Getin oraz od niedawna PKO BP. Ten ostatni bank od razu udostępnił technologię HCE zarówno posiadaczom kart debetowych jak i kredytowych.

Źródło: www.cashless.pl

Udostępnij artykuł: