Kredyty hipoteczne: Raiffeisen Polbank obniża marże. Kto może skorzystać z oferty?

Z rynku

Drewninane domki i monety
Fot. Pixabay.com

Kredytobiorcy, którzy złożą wniosek o kredyt hipoteczny na cel mieszkaniowy w Raiffeisen Polbank do 31 maja 2018 roku, mogą liczyć na obniżenie marży nawet do 1,69%.

#Raiffeisen Polbank obniża marże kredytów hipotecznych #kredyty #banki

Na najatrakcyjniejszą propozycję mogą liczyć osoby, które chcą zaciągnąć kredyt na nie więcej niż 80%. wartości nieruchomości. Jeśli zdecydują się skorzystać również z innych produktów bankowych – konta z kartą debetową, które będą zasilać wpływami w wysokości przyjemniej 2 500 zł miesięcznie, karty kredytowej lub limitu zadłużenia w koncie oraz z ubezpieczenia na życie i nieruchomości oferowanych za pośrednictwem banku – ich marża może wynieść zaledwie 1,69%. Nieco wyższa marża zostanie zaproponowana osobom, które dysponują wkładem własnym mniejszym niż 20%. wartości nieruchomości. Dodatkowo, przy zawarciu za pośrednictwem banku indywidualnego ubezpieczenia na życie lub od utraty stałego źródła dochodów, klient nie zapłaci prowizji od udzielenia kredytu.

Promocyjna oferta kredytów mieszkaniowych w Raiffeisen Polbanku

Przykładowe marże kredytu mieszkaniowego po cross-sell

(konto z wpływami i kartą debetową, ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie na życie, karta kredytowa)

Kredyt mieszkaniowy LTV
≤80% >80%
< 200 tys. zł 1,69% 2,29%
od 200  – 400 tys. zł 1,69% 2,19%
≥ 400  tys. zł 1,69% 2,09%

 

Jakich kredytów dotyczy promocja?

Promocja dotyczy wyłącznie kredytów w złotych, mieszkaniowych oraz kredytów hipotecznych konsolidacyjnych, gdy kwota przeznaczona na cel niemieszkaniowy nie przekracza 10% wartości kredytu (wykluczone są z niej pozostałe kredyty konsolidacyjne i kredyty na dowolny cel konsumpcyjny).

– Rynek nieruchomości od dłuższego czasu przeżywa ożywienie. Dane firmy Reas z sześciu największych miast Polski pokazują, że w ubiegłym roku liczba sprzedanych mieszkań wzrosła o 17 %. w porównaniu do 2016 r. Były to jednak w znacznej mierze transakcje przeprowadzane za gotówkę, często z wykorzystaniem oszczędności zgromadzonych w bankach. Nabywcy uznali to po prostu za potencjalnie lepszą inwestycję niż zysk z niskooprocentowanych lokat. Obniżając marżę, postanowiliśmy zachęcić zainteresowanych kupnem mieszkania do wspierania się kredytem. Na najlepszą ofertę mogą u nas liczyć ci, którzy jednocześnie z zaciągnięciem kredytu otworzą w banku konto i będą przelewać na nie swoje wynagrodzenie, jak też skorzystają z innych produktów. Zależy nam bowiem na budowaniu długotrwałych i partnerskich relacji z klientami – mówi Ewelina Kostrzewa, odpowiadająca za kredyty hipoteczne w Raiffeisen Polbanku.

Dla reprezentatywnego przykładu kredytu mieszkaniowego zabezpieczonego hipoteką na:

 • 250 tys. złotych,
 • zaciągniętego na 80% wartości kredytowanej nieruchomości,
 • na 30 lat,
 • spłacanego w ratach równych miesięcznych,
 • przy prowizji 0 zł,
 • i oprocentowaniu 3,41% (w tym WIBOR 3M 1,72% oraz marża 1,69%),

koszty wyniosą:

 • miesięczna rata kredytu: 1 115 zł (po ustanowieniu zabezpieczenia),
 • całkowita kwota do spłaty 420 024 zł,
 • całkowity koszt kredytu 170 024 zł.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) takiego kredytu to 4,01% uwzględniając poniższe założenia.

Do czasu ustanowienia hipoteki na nieruchomości (w założeniu to 12 miesięcy) marża będzie podwyższona o 1,5 p.p. Klient zapłaci też koszty związane z wyceną lokalu w przykładowej kwocie 450 zł oraz koszty PCC i opłat za złożenie wniosku o wpis i wykreślenie hipoteki na jednej nieruchomości w wysokości 319 zł.

Do zastosowania ww. obniżonej marży uprawnia klienta złożenie wniosku o kredyt hipoteczny na cel mieszkaniowy do 31 maja 2018 r oraz skorzystanie z:

 • oferowanych za pośrednictwem banku indywidualnego ubezpieczenia na życie (wymagane na 5 lat, koszt 5 797 zł) oraz ubezpieczenia nieruchomości (koszt wariantu 1 ubezpieczenia 7 326 zł),
 • ROR z kartą debetową w banku wraz z zasilaniem rachunku kwotą 2 500 zł przez cały okres kredytowania (przyjęto koszt 1080 zł),
 • karty kredytowej przez cały okres kredytowania (przyjęto całkowitą kwotę kredytu 2000 zł oraz koszt karty kredytowej 1800 zł).

Kalkulacja została dokonana na dzień 1 lutego 2018 r.

Kredytobiorcy zaciągający kredyt mieszkaniowy lub kredyt hipoteczny konsolidacyjny w Raiffeisen Polbanku mogą korzystać z możliwości regulacji wysokości rat kredytowych: dwa razy w roku mogą zmienić wysokość nawet 3 miesięcznych rat łącznie – obniżyć je do połowy lub dwukrotnie zwiększyć ich wysokość, raz w roku nie opłacić raty w ogóle. Opcja regulowania wysokości raty może być zastosowana po 24 miesiącach prawidłowej obsługi kredytu (w przypadku kredytu z okresem karencji po 24 miesiącach od zakończenia tego okresu), a w przypadku kredytu, w którym dokonano zmiany waluty kredytu, po upływie 24 miesięcy od dnia realizacji dyspozycji zmiany waluty kredytu.

Źródło: Informacja prasowa Raiffeisen Polbank

 

Udostępnij artykuł: