Kruk zwiększył finansowanie dostępne z mBanku do 140 mln zł

Z rynku

Logo mBanku
Źródło: mBank

Kruk podpisał aneks do umowy kredytowej z mBankiem, który zwiększa kwotę dostępnego finansowania o 40 mln zł do 140 mln zł łącznie, poinformowała spółka. Obecna umowa z bankiem obowiązuje do 2023 roku.

#Kruk podpisał aneks do umowy kredytowej z mBankiem, który zwiększa kwotę dostępnego finansowania o 40 mln zł #mBank

“W ostatnich tygodniach potwierdziliśmy zdolność Kruka do pozyskania zewnętrznego finansowania w formie emisji obligacji na rynku prywatnym i publicznym. Dodatkowe finansowanie bankowe to kolejny duży sukces. Doceniamy zaufanie, którym obdarzają nas nasi obecni partnerzy biznesowi. To także ważny sygnał dla naszych obecnych akcjonariuszy, że dalsza ekspansja Kruka może być finansowana na bazie obecnego modelu opartego o reinwestycje, kredyty bankowe oraz emisję obligacji” – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Prywatna emisja obligacji

W październiku br. Kruk przeprowadził prywatną emisję obligacji wśród inwestorów instytucjonalnych o wartości 35 mln zł. W listopadzie inwestorzy indywidualni nabyli obligacje spółki na rynku publicznym – wartość oferty wyniosła 30 mln zł. Łączna wartość wszystkich dostępnych linii kredytowych grupy przekracza obecnie 1,7 mld zł, podano także.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: