Krynica wiedzy o kryptowalutach i technologii blokchain

Technologie i innowacje

Krynica, Fot. R. Lidke

Kryptowaluty, blokchain i droga do nowej cyfrowej gospodarki to jeden z wiodących tematów zbliżającego się XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy

Czy bez odpowiednich regulacji #CyfroweWaluty jak #Bitcoin mogą stać się narzędziem do unikania podatków i prania brudnych pieniędzy, co może stanowić zagrożenie dla istniejących systemów monetarnych? @Economic_Forum_

Gorączka kryptowalut opanowała opinię publiczną w zeszłym roku. Emocje rozbudził astronomiczny wzrost cen, spektakularne hacki, głośne konferencje, a potem – w pierwszej połowie tego roku – niespodziewany krach.

Jaką przyszłość ma ta nowa, obiecująca technologia? Jak zawsze na progu przełomu technologicznego więcej widać pytań niż odpowiedzi. Jedno jest pewne – warto posłuchać, co krytptowaluty mają do zaoferowania.

Podatki, pranie brudnych pieniędzy i kryptowaluty

 Podczas dyskusji na Forum Ekonomicznym w Krynicy najbardziej błyskotliwe umysły z branży wymieniać się będą spostrzeżeniami na temat nadchodzących wyzwań i pomysłami, jak reagować na przemiany ciągle kształtującej się nowej gałęzi gospodarki.

Kryptowaluty i leżąca u ich podstaw technologia jest postrzegana jako jedna z największych innowacji na rynku finansowym w XXI wieku. Rosnąca popularność wśród inwestorów zrodziła obawy, że bez odpowiednich regulacji cyfrowe waluty jak Bitcoin mogą stać się narzędziem do unikania podatków i prania brudnych pieniędzy, co może stanowić zagrożenie dla istniejących systemów monetarnych.

Jak kontrolować rynek kryptowalut?

Rządy i banki centralne nie mogą więc dłużej ignorować boomu kryptowalutowego, dlatego prawodawcy z całego świata szukają metod prawnych, by kontrolować nagły wzrost tego rynku. Pytanie jednak, czy nadmierne regulacje nie zaduszą potencjału kryptowalut? A może o ich przyszłym kształcie zdecyduje fala ciągle powstających krypto-startupów?

Z tymi pytaniami spróbują zmierzyć się uczestnicy panelu, który Forum krynickie organizuje we współpracy z partnerem medialnym, portalem Croatian Bitcoin Portal, od pięciu lat specjalizującym się w dostarczaniu wiarygodnych wiadomości na temat technologii blockchain i kryptowalut.

Źródło: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich

Udostępnij artykuł: