Kryzys gospodarczy jest już blisko?

Gospodarka

Prognozy gospodarcze na najbliższe dwa lata są optymistyczne. Jednak najbliższy kryzys gospodarczy jest bliżej niż nam się to wydaje.

Fot. Pixabay.com

Prognozy gospodarcze na najbliższe dwa lata są optymistyczne. Jednak najbliższy kryzys gospodarczy jest bliżej niż nam się to wydaje.

#MFW: najbliższy #kryzys globalny może być bliżej, niż wszystkim się wydaje #gospodarka #koniunktura

Międzynarodowy Fundusz Walutowy w swojej prezentacji na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos przedstawił bardzo dobre prognozy gospodarcze na kolejne dwa lata, zwraca uwagę dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.- Widzi szybszy wzrost gospodarczy na świecie niż w ubiegłym roku, na poziomie 3,9 proc., zarówno w roku bieżącym, jak i w roku przyszłym. Ale dodaje jednocześnie, że najbliższy kryzys globalny może być bliżej, niż wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę – zastrzega ekspert.

Banki nie będą miały pola manewru, aby walczyć z kryzysem?

Jesteśmy w późnej fazie cyklu koniunkturalnego, wyjaśnia dr Przemysław Kwiecień. Stopy procentowe są już podwyższane przez banki centralne, choć w dość łagodny sposób, dodaje.- Gdyby nagle przyszło wydarzenie, które zakłóciłoby tę dobrą koniunkturę, banki będą miały niewiele amunicji, by walczyć ze słabnącą koniunkturą - mówi główny ekonomista XTB.

Źródło: MarketNews24

 
Udostępnij artykuł: