Krzysztof Bachta rezygnuje z funkcji prezesa Alior Banku

Kadry

Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Alior Banku z dniem 12 maja - podał bank w komunikacie. Rada nadzorcza powołała w skład zarządu Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa oraz kierowanie pracami zarządu.

Krzysztof Bachta
Krzysztof Bachta. Fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Alior Banku z dniem 12 maja - podał bank w komunikacie. Rada nadzorcza powołała w skład zarządu Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa oraz kierowanie pracami zarządu.

#IwonaDuda: Istotnym zadaniem na najbliższy czas będzie także dalsze wspieranie naszych klientów w radzeniu sobie z nadchodzącymi wyzwaniami gospodarczym #Koronawirus #TarczaAntykryzysowa #TarczaFinansowa @AliorBankSA

Ponadto, rada nadzorcza Alior Banku upoważniła przewodniczącego rady Tomasza Kulika do podpisania w imieniu rady wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Iwony Dudy na prezesa zarządu banku.

Jak podano, rada nadzorcza przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla Krzysztofa Bachty za jego wkład w budowanie pozycji rynkowej Alior Banku.

Czytaj także: W których bankach najczęściej dochodzi do zmian prezesów?

Ponad 20 lat na rynku finansowym

W komunikacie Alior Banku podano, że Iwona Duda od ponad 20 lat jest związana z rynkiem finansowym, a ostatnio pełniła funkcję doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

W latach 2006-2008 była zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Wcześniej jako pełnomocnik prezesa Rady Ministrów tworzyła Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Strategia będzie kontynuowana

Alior Bank będzie kontynuował dotychczasową strategię, zakładającą m.in. rozwój zdalnych kanałów bankowości  ‒  wynika z wypowiedzi p.o. prezesa, Iwony Dudy.

"Zgodnie z aktualną strategią - Więcej niż bank - skupimy się na wzmacnianiu relacji z klientami oraz dalszym rozwoju zdalnych kanałów bankowości.

Istotnym zadaniem na najbliższy czas będzie także dalsze wspieranie naszych klientów w radzeniu sobie z nadchodzącymi wyzwaniami gospodarczym" ‒ napisała prezes Iwona Duda w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

Od roku 2015 w Alior Banku dochodziło do częstych zmian prezesów zarządu. Do czerwca 2017 r. godność tę pełnił Wojciech Sobieraj, kiedy to zrezygnował z kandydowania na kolejną kadencję.

Warto podkreślić, że stało się to  po przejęciu kontroli nad młodym bankiem przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Miejsce Wojciecha Sobieraja zajął Michał Chyczewski. Funkcję pełniącego obowiązki prezesa sprawował niespełna rok, aż do swej rezygnacji ze stanowiska w marcu 2018 r.

Kolejnym p.o. prezesa Alior Banku mianowana została Katarzyna Sułkowska, dotychczasowa wiceprezes, która po dwóch miesiącach otrzymała oficjalną nominację na szefa tej instytucji. Również i w tym przypadku kadencja zakończyła się przed trzyletnim terminem, a to za sprawą jej rezygnacji w październiku 2018 roku.

Obowiązki prezesa przejął wówczas Krzysztof Bachta, który w lutym ub.r. został zatwierdzony przez nadzór na najważniejsze stanowisko w banku.

Źródło: PAP BIZNES, aleBank.pl
Udostępnij artykuł: