Krzysztof Drynda powołany na prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Kadry

Krzysztof Drynda został powołany na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT).

Logo PAIH
Źródło: PAIH

Krzysztof Drynda został powołany na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT).

"Krzysztof Drynda został prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Krzysztof Drynda jest absolwentem wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej i studiów podyplomowych Master of Business Administration na Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w administracji rządowej (dyrektor Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii), ale także w sektorze prywatnym czy w organizacjach pozarządowych działających non-profit. W latach wcześniejszych był członkiem zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 'Invest-Park', gdzie od 2016 r. odpowiadał m.in. za inwestycje, finanse i kontrole, a także współpracę ze szkołami i uczelniami wyższymi. Ponadto był doradcą ministra ds. gospodarki. Zawodowo związany z sekatorem finansowym. Prowadził również własną działalność gospodarczą. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi RP" - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: PAIH rusza z projektami wsparcia firm na czas wyjścia z recesji spowodowanej COVID-19 >>>

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: