Krzysztof Figat obejmie funkcję prezesa Polimeksu-Mostostalu

Kadry

Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu powołała Krzysztofa Figata do składu zarządu i powierzyła mu funkcję prezesa od 11 maja 2018 r.

Logo Polimex-Mostostal
Źródło: Polimex-Mostostal

Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu powołała Krzysztofa Figata do składu zarządu i powierzyła mu funkcję prezesa od 11 maja 2018 r.

Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu powołała Krzysztofa Figata do składu zarządu i powierzyła mu funkcję prezesa od 11 maja #PolimexMostostal

"26 kwietnia 2018 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę nr 236/XII o powołaniu do składu zarządu pana Krzysztofa Figata i powierzeniu mu funkcji prezesa zarządu z dniem 11 maja 2018 roku" - czytamy w komunikacie.Krzysztof Figat od października 2016 r. był prezesem Enea Wytwarzanie, gdzie odpowiedzialny był m.in. za dokończenie budowy Bloku 11 o mocy 1075 MW w Elektrowni Kozienice. Wcześniej pracował w PGNiG Termika jako wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach, w którym przez 9 lat pełnił funkcję prezesa.

3 kwietnia br. Antoni Józwowicz złożył rezygnację z funkcji prezesa Polimeksu-Mostostalu. Następnego dnia RN podjęła uchwałę, zgodnie z którą powierzyła wiceprezesowi Przemysławowi Janiszewskiemu tymczasowo pełnienie obowiązków prezesa.Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: