Krzysztof Kuśmierowski wiceprezesem zarządu PGE GiEK

Kadry

Rada nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) - spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej - powołała Krzysztofa Kuśmierowskiego na wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych, podała grupa.

Rada nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) - spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej - powołała Krzysztofa Kuśmierowskiego na wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych, podała grupa.

"Krzysztof Kuśmierowski od lutego 2020 r. zajmował stanowisko dyrektora Pionu Operacyjnego w PGE Polskiej Grupie Energetycznej. W jego kompetencjach znajdowały się obszary związane z zarządzaniem procesami inwestycyjnymi i dostawami surowców produkcyjnych, a także handlem, relacjami społecznymi i strategią IT. Od 20 marca 2020 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej PGE GiEK" - czytamy w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Wcześniej pracował w PGE Energia Ciepła i PGNiG Termika, gdzie zarządzał aktywami wytwórczymi i projektami związanymi z rozwojem ciepłownictwa i kogeneracji, przekształceniami i zmianami procesów biznesowych oraz nadzorował obszar inwestycji i remontów, handlu, optymalizacji produkcji i zakupów.

Skład zarządu PGE GiEK

"Obecny skład zarządu PGE GiEK jest następujący:

- Wioletta Czemiel-Grzybowska - prezes zarządu

- Zbigniew Fałek - wiceprezes zarządu ds. inwestycji i ICT

- Norbert Grudzień - wiceprezes zarządu ds. wytwarzania i zarządzania majątkiem

- Zbigniew Kasztelewicz - wiceprezes zarządu ds. wydobycia

- Andrzej Kopertowski - wiceprezes zarządu

- Krzysztof Kuśmierowski - wiceprezes zarządu ds. operacyjnych" - podano także.

Czytaj także: Wioletta Czemiel-Grzybowska nowym prezesem PGE GiEK >>>

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych - 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: