Kształcąc liderów, Deloitte sam stał się liderem

Finanse i gospodarka

Deloitte wyróżniony za wysoką jakość usług doradczych w zakresie kształcenia liderów biznesu.

Deloitte wyróżniony za wysoką jakość usług doradczych w zakresie kształcenia liderów biznesu.

Firma doradcza Deloitte została uznana za globalnego lidera wśród podmiotów świadczących usługi doradcze w zakresie kształcenia liderów rynku. Tym tytułem Deloitte został wyróżniony przez firmę Kennedy, która przygotowała raport "Leadership Development Consulting Market Report 2013".

W obecnych czasach budowanie silnej pozycji rynkowej przedsiębiorstwa wymaga także skutecznego i silnego przywództwa. Raport firmy Kennedy przedstawia słabe i mocne strony największych firm doradczych, które coraz częściej świadczą usługi w tym zakresie. Analizuje on również czynniki biznesowe, geograficzne i branżowe, które mają wpływ na poziom wydatków ponoszonych przez klientów na usługi doradcze z zakresu kształcenia liderów.

Czym Deloitte wyróżnia się na tle konkurentów? Jak stwierdza raport, oprócz dotychczasowego szerokiego wachlarza usług "pozycję tej firmy wzmacnia dodatkowo niedawne nabycie Bersin and Associates", posiadającego wieloletnie doświadczenie w obszarze HR.

"Strategia świadomego przywództwa oraz badania prowadzone przez Bersin by Deloitte, sprawiają, że wyprzedzamy swoich konkurentów zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym" - komentuje Simon Holland, DTTL Strategic Change Leader.

Włączenie Bersin and Associates w struktury Deloitte zaowocowało tym, że firma ma obecnie dostęp do najlepszych danych, wzorców, metodologii i systemów działania, które stanowią solidną podstawę do tworzenia skutecznych rozwiązań.

kraszewski.dariusz.01.150x221"Nawet z najlepszą strategią biznesową, ale bez mądrego i innowacyjnego przywództwa, firma nie będzie wygrywać na rynku. Obecnie globalne zapotrzebowanie na liderów wyprzedza podaż a oczekiwania wobec nich to przede wszystkim zdolność do adaptacji, innowacyjność i otwartość myślenia oraz doświadczenie zarządzania relacjami zdobyte w wielu środowiskach. Nasi klienci zdają sobie z tego sprawę i dlatego coraz częściej korzystają z naszych usług, które pozwalają identyfikować i rozwijać liderów - mówi Dariusz Kraszewski, Partner Zarządzający Dział Konsultingu, Deloitte.

Źródło: Deloitte

Udostępnij artykuł: