Który bank jest najlepszy dla lokat i inwestycji?

Bankowość

Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji to taka instytucja, której oferta jest atrakcyjna, szeroka i elastyczna. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła jakość i uniwersalność rozwiązań oszczędnościowych i inwestycyjnych w polskich bankach. Najlepiej w rankingu wypadł Getin Noble Bank.

Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji to taka instytucja, której oferta jest atrakcyjna, szeroka i elastyczna. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła jakość i uniwersalność rozwiązań oszczędnościowych i inwestycyjnych w polskich bankach. Najlepiej w rankingu wypadł Getin Noble Bank.

Comperia.pl prześwietliła oferty banków pod kątem szerokości gamy produktów inwestycyjno-depozytowych. W ankietach zadała bankom szereg pytań, m.in. o to czy w banku można założyć lokaty ze stałym / zmiennym oprocentowaniem, czy można założyć lokaty progresywne (dynamiczne, rosnące) lub polisolokaty. Za każdą pozytywną odpowiedź bank otrzymywał 1 punkt. Dodatkowo Comperia.pl zapytała także o: najkrótszy możliwy okres oszczędzania na lokacie, najniższą kwotę, jaką można ulokować, liczbę walut obcych, w których można założyć lokatę oraz liczbę funduszy inwestycyjnych, których jednostki sprzedaje bank. Tutaj także można było otrzymać maksymalnie po 1 punkcie, ale przyznawano również punkty cząstkowe.

Ponadto Comperia.pl sprawdziła poziom oprocentowania wybranych produktów oszczędnościowych w lutym 2014 roku. Chodzi o konto oszczędnościowe z saldem 2 tys. zł, lokatę półroczną na 5 tys. zł i lokatę na 12 miesięcy na 10 tys. zł. Bank oferujący najlepsze oprocentowanie danego produktu otrzymywał 3 punkty, a pozostałe proporcjonalnie mniej, aż do 0 pkt. Łącznie w rankingu na Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji można było zatem zdobyć 26 punktów

Getin Noble Bank na czele rankingu na Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji

Zwycięzcą rankingu na Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji został Getin Noble Bank. Ta instytucja najlepiej łączy atrakcyjność produktów depozytowych z szerokością gamy rozwiązań oszczędnościowo-inwestycyjnych. Getin Noble Bank w wyścigu po laur wyprzedził Bank Millennium i Deutsche Bank, których oferta także jest warta zainteresowania.

140219.ranking.01.400x

- Getin Noble Bank nie stracił wielu punktów. Jednocześnie oprocentowanie jego lokat i konta oszczędnościowego wyróżnia się na tle rynku - mówi Mikołaj Fidziński, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. - Również szerokość gamy produktowej jest imponująca. Bank oferuje m.in.: lokaty z oprocentowaniem progresywnym, polisy ubezpieczeniowe, lokaty z funduszem, depozyty, nawet na jeden dzień, rachunek maklerski, który można powiązać z kontem osobistym, a także sprzedaje jednostki wielu funduszy inwestycyjnych - dodaje.

Pozostałe banki z podium, tj. Bank Millennium i Deutsche Bank, nieco ustępują zwycięzcy pod względem oprocentowania oferowanych lokat, natomiast sama paleta dostępnych tam produktów i możliwości również jest godna podziwu. Tuż za podium uplasowały się Alior Bank, Bank BGŻ oraz bank Citi Handlowy.

- Warto pamiętać, że ranking w głównej mierze oceniał elastyczność rozwiązań oszczędnościowo-inwestycyjnych banków - mówi Mikłaj Fidziński. - Najwyższe miejsca zdobywały banki, których oferta jest najszersza. Instytucje, które nie udostępniają swoim klientom na przykład Indywidualnych Kont Emerytalnych, produktów strukturyzowanych, depozytów progresywnych czy lokat walutowych, zajmowały niższe pozycje. Dlatego wyników rankingu nie można utożsamiać z oceną atrakcyjności konkretnych produktów depozytowych danych banków - dodaje.

W związku z tym fakt, że Idea Bank, Santander Consumer Bank, Meritum Banku czy bank BGŻOptima nie znalazły się w czołówce nie świadczy o jakości ich produktów, a o tym, że ich oferta produktowa jest nieco uboższa niż u konkurencji. Natomiast banki z czołówki to instytucje, w których klient znajdzie przede wszystkim najszersze spektrum rozwiązań oszczędnościowo-inwestycyjnych.

Źródło: Comperia.pl S.A.

Udostępnij artykuł: