Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku zakupił 75 koncentratorów tlenu dla chorych na COVID-19

Bankowość spółdzielcza

Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku, działający w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej, zakupił 75 koncentratorów tlenu o wartości 300 tysięcy złotych na potrzeby walki z COVID-19 w pięciu powiatowych szpitalach.

Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku
Źródło: KDBS

Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku, działający w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej, zakupił 75 koncentratorów tlenu o wartości 300 tysięcy złotych na potrzeby walki z COVID-19 w pięciu powiatowych szpitalach.

Urządzenia ratują już życie zakażonym pacjentom w Aleksandrowie Kujawskim, Lipnie, Radziejowie, Toruniu i  Włocławku.

Urządzenia ratujące życie

KDBS Bank, w którego misję wpisana jest idea wspierania lokalnej społeczności, nie mógł przejść obojętnie wobec ogromnych potrzeb służby zdrowia i mieszkańców  regionu w walce z koronawirusem.

 – Do naszego szpitala – mówi Sebastian Jankiewicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie – trafiają pacjenci z wynikiem dodatnim na COVID-19, którzy w pierwszej kolejności potrzebują leczenia tlenem.

Jesteśmy bardzo wdzięczni KDBS Bank za przekazanie koncentratorów, dzięki którym możemy zapewnić wielu pacjentom podstawowy lek służący ratowaniu ich życia.

Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku
Źródło: KDBS

Koncentrator tlenu to urządzenie, które umożliwia ciągłe podawanie pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Aparat pobiera powietrze z otoczenia, dokonuje jego filtracji i oczyszcza.

Zwykle wspieramy lokalne inicjatywy w sferze finansowej, pomagamy przedsiębiorcom, ale w obliczu pandemii liczy się przede wszystkim konieczność ratowania zdrowia i życia naszych mieszkańców.

Urządzenie może pracować przez 24 godziny w trybie ciągłym. W trakcie terapii jest nieocenionym wsparciem dla  pacjentów z niewydolnością oddechową.

BS razem z lokalną społecznością

 ‒ Zakup koncentratorów tlenu dla chorych to dar płynący prosto z serca. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że trzeba je zakupić – przyznaje Cezary Maciejewski, prezes Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego.

Cezary Maciejewski, prezes Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego.
Cezary Maciejewski, prezes Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego (z lewej). Źródło: KDBS

I jak dodaje prezes Cezary Maciejewski:

– Zwykle wspieramy lokalne inicjatywy w sferze finansowej, pomagamy przedsiębiorcom, ale w obliczu pandemii liczy się przede wszystkim konieczność ratowania zdrowia i życia naszych mieszkańców. Niech urządzenia dobrze służą pacjentom i pomagają lekarzom  w ich ciężkiej służbie. Tak dzisiaj realizujemy naszą misję.

KDBS Bank zakupił 75 koncentratorów tlenu dla szpitali znajdujących się na terenie powiatów, w których prowadzi swoją działalność bankową.

Urządzenia kosztowały około 300 tysięcy złotych i zostały już zainstalowane w placówkach szpitalnych w Aleksandrowie Kujawskim, Lipnie, Radziejowie, Włocławku i Toruniu.

Czytaj także: Jak spółdzielcy radzą sobie z kryzysem. Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2020

Udostępnij artykuł: